En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Yeni müfredat anlatıldı

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat taslağı detaylarını kamuoyu ile paylaştıklarını ve paylaşımlara devam ettiklerini belirtti.
Bu haber 57 kere okunmuş. 08.05.2024 Çarsamba 18:15

BİLGİLENDİRME YAPILDI

Millî Eğitim Bakanlığınca, internet sitesi üzerinden görüş bildirilebilecek tüm öğretim kademelerindeki zorunlu derslere ait "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat taslağı, "https://gorusoneri.meb.gov.tr" adresinden kamuoyunun görüşüne sunuldu. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ni daha anlaşılır kılmak, görüş ve önerilerin sisteme dahil edilmesine yönelik tanıtım ve sunumlar yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de ele alındı. Bu kapsamda Millî Eğitim Müdürlüğünce Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” yeni müfredat programı ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

TOPLANTI YAPILDI

Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, toplantıda yaptığı konuşmada, “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, sadece son bir yılın değil, on yıllık uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıktı. Müfredat hazırlık sürecinde çok uzun görüş alışverişleri ve kamuoyundaki yansımalar üzerinden analizler yapıldı ve toplantılar düzenlendi. Bütün bu birikim, geçen yıl yaz aylarında bir veri olarak alındı ve bu veriler sistematik hale getirildi.” dedi. Model üzerinde Bakanlığın akademisyen, öğretmen ve diğer eğitim paydaşlarının katılımıyla çalıştaylar düzenlendiğini hatırlatan Aydın, şöyle konuştu: “Sonrasında her bir ders için oluşturulan ekipler, yüzlerce toplantı yaparak müfredatın hazırlıklarını tamamladı.”

 

KADEMELİ UYGULAMA

Sadece yaz aylarından itibaren bugüne kadar 1000'den fazla öğretmen ve akademisyen ile toplantılar düzenlendi, 260 akademisyen 700'ün üzerinde de öğretmen bu toplantılara sürekli katıldı. Bunun dışında ilave olarak görüşlerine başvurulan akademisyenler ve öğretmenlerle birlikte 1000'in üzerinde eğitim paydaşı ortak çalıştı. Bakanlık merkez teşkilatındaki bütün birimler de müfredat için yoğun çalışma yürüttü. Askı sürecinin ardından "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli", Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca son eleştiri, görüş, öneri ve paylaşımlar doğrultusunda revize edilecek ve son şekline ulaşacak. Yeni müfredat, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıflarda kademeli şekilde uygulanmaya başlanacak" dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir