En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Kılıç istifa etti

İYİ Parti’den geçtiğimiz dönem milletvekili adayı olan iş insanı E-imza Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, İYİ Parti’den istifa etti.
Bu haber 91 kere okunmuş. 08.04.2024 Pazartesi 18:14

AÇIKLAMA YAPTI

Geçtiğimiz dönem İYİ Parti’den Kırıkkale’de ikinci sıra milletvekili adayı olan Orhan Kılıç, İYİ Parti’de siyasetine noktayı koydu. Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bütün söylemleri insanları oyalama ve hamasetten öteye gidemez. Toplumun kendilerine vermiş olduğu krediyi de heba ederler. Siyasette değişme emareleri gözüken bu iklimde, bu değişimin öncüsü olma ihtimali olan kimselerin ve partinin, gelinen noktada düşündükleri şeyin sadece kendi ve çevresindekilerin ikbali olduğu, maalesef uygulanan politikalar ve tercihlerle apaçık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Kendi hatalarına "avukat" ama başkalarının hatalarına "savcı" kesilen bu siyaset tarzının, toplumun umuduna karşılık verme ihtimali ne yazık ki kalmamıştır” dedi.

 

ÖZELEŞTİRİ GEREKİYOR

Kılıç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Siyasi tarih, İyi Parti özelinde, yakalanan toplumsal destek ve rüzgarın nasıl heba edileceğini ders mahiyetinde yazacaktır. Sahici bir demokratik süreç işletmek yerine, sözde temayüller, seçmene, parti üyelerine ve teşkilatlara dayatılan antidemokrat uygulamalar, söylentileri geniş kitlelere yayılmış, suistimal iddiaları, mevcut iktidarın antidemokratik uygulamaları ile hazin bir benzerlik içerdiği, millet tarafından anlaşılmış, bu husus, Yüce Türk Milleti tarafından "sandıkta tescillenmiş, sonuçlar İyi Parti açısından hazin bir bir biçimde neticelenmiştir. Başarının sahibi çok olur ama mağlubiyet yetimdir. Bu anlamda Parti Yönetimi ve Özellikle Genel Başkanın özeleştiri vermesi gerekir.

 

DOSTLUKLAR BAKİDİR

Görünen odur ki, seçmenin verdiği mesajı alıp, özeleştiri vermek yerine, eski politikaların devamını ve mevcut bulunan konumun imkan ve fırsatlarını korumaya öncelik verilmiştir. Türk Milleti'nin içinde bulunduğu her gün daha da derinden, hissettiği "ekonomik buhran", iç ve dış siyasi konjoktürde el yakıcı sorunlar, acil bir siyasal değişimi dayatmaktadır. Bu nedenle, siyasetin içinde dar alanda yapılan klik savaşlarının, ikbal hırsının, bir parçası olmayı kendimce uygun bulmuyorum. Bu süreç içinde yegane kazanımım, değişim inancına gönülden inandığımız partinin sade neferleri emektarları olmuştur, bu anlamda dostluklarımız tabidir ki bakidir.

 

ASLOLAN YÜCE MİLLETTİR

İYİ Partide görev yaptığım ve aday olduğum süreç içerinde içten desteklerini benden esirgemeyen partidaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Siyasi hayatıma, söyledikleri ile eylemleri arasında uyum olan, her şekilde milletin umuduna gözü gibi bakacak, en ince hassasiyetle devam ettirecek, siyasi süreçlere katkı sunarak devam ettirmek düşüncesindeyim. Bizim kişisel olarak nerede bulunduğumuzun bir kıymeti harbiyesi yoktur aslolan bu milletin yüce menfaatidir. Bu düşüncelerle İyi Parti Üyeliğime son veriyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?