En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Belgesiz olmayacak

Odamız ve MEYBEM işbirliği ile gerçekleştirilen 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Sınavlarının 21.’si gerçekleştirildi.
Bu haber 76 kere okunmuş. 20.09.2022 Salı 19:27

ÖNEMLİ BİR KONU

2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım sektöründe nitelikli insan kaynağı, güvenli ticaret, mesleğin itibar kazanması, hizmet kalitesinin artması gibi iyileştirmeler için Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri AŞ işbirliğinde gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik sınavlarının sonuncusu Pazartesi günü gerçekleştirildi. Sınavda adayların İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve Kalite konularındaki bilgileri ve sektördeki tecrübeleri değerlendirildi.

 

BİLGİ VERİLDİ

18 adayın katıldığı 2 aşamalı sınavın ilk bölümü Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Teorik sınavda adayların İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve Kalite konularındaki bilgileri ölçüldü. Küçük Sanayi Sitesinde bulunan odamıza ait Mesleki Eğitim Merkezinde yapılan pratik sınavda ise adayların iş tecrübeleri değerlendirildi. Sınavların her ikisinden de başarılı olan adaylar 5 yıl süre ile geçerli olan Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklar. 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Yönetmeliğine göre belgesi olmayanların ticari olarak araç alım satım yapamayacaklarını hatırlatan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, toplam 81 meslek dalında belgelendirme sınavları için müracaatları almaya devam ettiklerini söyledi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir