En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Sağlık kompleksi açıldı

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Sağlık Kompleksi Yerleşkesinde incelemelerde bulundu.
Bu haber 358 kere okunmuş. 21.06.2019 Cuma 11:27

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Sağlık Kompleksi Yerleşkesinde incelemelerde bulundu. Yerleşkeye gelişinde İl Sağlık Müdürü Dr.Murat Ağırtaş ve yetkililer tarafından karşılanan Vali Sezer, Semt Polikliniği ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

 

HİZMET VERMEYE BAŞLADI

İl Sağlık Müdürü Dr.Murat Ağırtaş, Semt Polikliniğinin 18 Poliklinik, 1 Laboratuvar, 1 Radyoloji bölümü (USG, Röntgen) 2 Müşahede odası (Erişkin ve çocuk günü birlik) EKG, NST, SFT, Alçı pansuman odası olarak planlandığını ve ilk etapta İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Ortopedi, KBB, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Radyoloji olmak üzere 7 branşta uzman hekim ve 1 Diyetisyen ile hizmet verileceğini belirtti.

 

VALİ İNCELEME YAPTI

39 üniteden oluşan Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde ise 18 klinik, 1 cerrahi kliniği, 1 acil klinik ve 1 mahkûm kliniği olmak üzere toplamda 21 klinik bulunduğunu ifade eden Dr.Ağırtaş , Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin 27.06.2019 tarihinden itibaren yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlayacağını kaydetti. 4.660 m2 oturum alanı olan ve 21.650 m2 kapalı alana inşa edilen Sağlık Kompleksi Yerleşkesinde; İl Sağlık Müdürlüğü, Semt Polikliniği, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Verem Savaş Dispanseri bulunuyor.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir