En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

TOBB lisesi yapılıyor

Kırıkkale TSO’nun girişimleri neticesinde TOBB tarafından Keskin’de yapılması planlanan 24 derslikli Meslek Lisesi projesi için ilk somut adım atılarak okulun yapılması planlanan yerde inceleme ve tespit çalışmaları gerçekleştirildi.
Bu haber 593 kere okunmuş. 23.07.2018 Pazartesi 13:10

İNCELEME YAPTILAR

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın hayata geçirmek için uzun süredir girişimlerde bulunduğu Meslek Lisesi projesi için ilk adım atıldı. TOBB tarafından yapılacak 24 derslikli Meslek Lisesinin yapılacağı bölgede inceleme ve tespitler yapıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden bu konu için gerekli tespitleri yapmak üzere Kırıkkale’ye gelen TOBB İnşaat ve Emlak İşleri Müdürü Yahya Kemal Genç, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ve Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu Keskin’e geçerek Keskin Kaymakamı Muammer Köken, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak İşlerinden Sorumlu Şube Müdürü Ömer Kaldırım ile birlikte okul yapımı için planlanan bölgeyi gezdiler.

 

BİLGİ ALDILAR

Keskin’de okulun yapımı için ayrılan 6 bin 300 metre karelik alanın bin 300 metrekaresi okul binası, 5 bin metrekaresi ise bahçe ve yeşil alan olarak değerlendirilecek. 24 derslikten oluşacak okulda 700 öğrenci Elektrik-Elektronik, CNC ve Makine alanlarında eğitim görecek. Okulun eğitim faaliyetine başlayarak ilk mezunlarını vermesiyle Kırıkkale’de ve bölgede var olan kalifiye ara eleman sıkıntısına büyük oranda çözüm olacağına inandıklarını söyleyen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, okul projesinin en kısa sürede hayata geçirilerek mesleki eğitim alanında, sosyal ve kültürel faaliyetlerde, bölgesinde uluslararası kalite standartlarını yakalamış, kaliteli bir eğitim kurumu haline geleceğini söyledi.

 

VARLI AÇIKLAMA YAPTI

Varlı ayrıca TOBB tarafından kurulacak okulun ülke kalkınmasının itici gücü olan Mesleki Eğitim alanında; tamamı uluslararası standartlarda istihdam edilebilir niteliklere sahip, alanında akademik kariyer hedefi ve becerileri olan, milli ve manevi değerlerle şekillenmiş sosyal bir kişiliğe sahip bireyler yetiştireceğini ifade etti. Mesleki eğitim alanında eğitim verecek böyle bir okulun Keskin’e yapılacak olmasından duydukları memnuniyeti ifade eden Keskin Kaymakamı Muammer Köken ise okul için TOBB nezdinde girişimlerde bulunarak netice alınmasında en büyük pay sahibi olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Varlı’ya duyarlılığı ve çabalarından dolayı teşekkür etti.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir