En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Süne mücadelesi

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi teknik personelleri, süne mücadelesi kapsamında Keskin ve Çelebi ilçelerinde kontrollerini gerçekleştirdi.
Bu haber 52 kere okunmuş. 28.04.2024 Pazar 20:25

KONTROLLER YAPILIYOR

Hububat ekili arazilerde süne zararlısının kışlaklardan arazilere iniş yaptığını gözlemleyen teknik personeller, üreticilere süne ile mücadele konusunda gerekli bilgilendirmeleri yaptılar.

Süne ile mücadelede hangi ilaçların kullanılacağı ve ilaçlama teknikleri hakkında detaylı bilgi verdiler. Üreticilerin süne ile mücadelede dikkat etmesi gereken hususları anlattılar. Ayrıca İl ve İlçe Müdürlüğü personelleri Bitki Sağlığı Uygulama Programı kapsamında arazi kontrollerine aralıksız devam edecek.

 

TEDBİR ÇAĞRISI YAPILDI

İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş, “Bu sayede süne zararlısının populasyonunun kontrol altında tutulması ve üreticilerin ürünlerinde oluşabilecek zararların önlenmesi amaçlanmaktadır. Üreticileri süne ile mücadelede uymaları gereken konularda dikkatli olmaya ve gerekli tedbirleri almaya çağırıyoruz. Süne ile ilgili herhangi bir problem yaşayan üreticilerin İl veya İlçe Müdürlüklerine başvurmaları rica olunur” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir