En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Sınava katıldılar

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliğinde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavlarının bir yenisi TSO Mesleki Eğitim Merkezinde yapıldı.
Bu haber 118 kere okunmuş. 04.03.2024 Pazartesi 19:10

SINAV YAPILDI

Alınması zorunlu Mesleki Yeterlilik kapsamında yer alan Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 alanında 27.’si yapılan sınav teorik ve pratik olmak üzere 2 aşamadan oluşmaktadır. 2 gün süren sınava 14 aday katıldı. Ticari amaçla araç alım satımı yapılması işlemine bir kalite getirmek adına başlatılan uygulama ilgili görüşlerini aktaran Kırıkkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım çalışmalarının eğitim almış ve nitelik kazandırılmış kişiler tarafından yürütülmesini ve çalışmalarda kalitenin artırılmasını hedeflediklerini söyledi.

 

BELGE ALACAKLAR

Sınavların amacının adayların sahip olması gereken nitelikleri, bilgi, beceri ve yetenekleri tanımlamak, adayların geçerli ve güvenilir bir belge ile mesleki yeterliliğini kanıtlamasına olanak vermek olduğunu ifade eden Varlı, adayların başarılı sayılabilmeleri için İş Sağlığı ve Güvenliği ile yazılı sınavdan ve 70, pratik sınavdan ise en az 80 puan almaları gerektiğinin altını çizdi. Sınavların her ikisinden de başarılı olan adaylar 5 yıl süre ile geçerli olan Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklar.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir