En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Sezon sona erdi

Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Kırıkkale Şube Müdürlüğü, "4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında 2020-2021...
Bu haber 168 kere okunmuş. 05.03.2021 Cuma 17:21

Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Kırıkkale Şube Müdürlüğü, "4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında 2020-2021 Av Dönemi Merkez Av Komisyon Kararı ile belirlenen av sezonu,22 Ağustos 2020 tarihinde başlamış ve 07 Mart 2021tarihi itibariyle sona ermiştir” açıklaması yaptı.

 

 

AÇIKLAMA YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Kırıkkale Şube Müdürlüğü, "Av sezonu, av hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenmekte olup üreme döneminin başladığı av sezonu kapanış tarihi itibariyle ülke genelinde av yasağı başlamıştır. Av sezonunun açılacağı ve duyurulacağı tarihe kadar toplumun tüm kesimlerinin; av ve yaban hayvanlarını avlamanın, rahatsız etmenin ve yavruları ile yumurtalarını toplamanın yasak olduğu bilinciyle hareket ederek tabii ortamlarda daha hassas olması beklenmektedir. Bakanlıkça ve Merkez Av Komisyonunca getirilen kurallara uyulması, av ve yaban hayatı kaynaklarının koruma-kullanma dengesi içerisinde sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından büyük önem arz etmekte olup kurallara uymayanlar hakkında yaptırım uygulanacaktır” bilgisi verdi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir