En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Şap aşısı yapılıyor

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bakanlığın programı dahilinde Kırıkkale’de şap baskın aşılama programının başladığını duyurdu.
Bu haber 114 kere okunmuş. 08.02.2024 Perşembe 19:51

AŞILAMA YAPILIYOR

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bakanlığın programı dahilinde Kırıkkale’de şap baskın aşılama programının başladığını duyurdu. Kırıkkale’de bir süre önce çevre illerde şap hastalığı tespit edilmesi dolayısıyla güvenlik amaçlı canlı hayvan pazarı ikinci bir emre kadar kapatıldığı duyurulmuştu. Diğer taraftan, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bakanlığın programı dahilinde Kırıkkale’de şap baskın aşılama programının başladığını duyurdu.

 

İLK DOZ ÜCRETSİZ

Tarım ve Orman Bakanlığı, Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Programı doğrultusunda Şap hastalığına karşı her yıl rutin olarak uygulanan 2 doz aşı sayısını bu yıl ilk kez 3 doza çıkarmıştı. İlk dozu ‘’baskın aşılama programı’’ kapsamında 29 Ocak-31 Mart 2024 tarihleri arasında üreticilerden aşı bedeli alınmadan uygulayacağını duyurdu. Kırıkkale’de aşılama programı İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından yürütüleceği bildirildi.

 

UYARI YAPILDI

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada “Üreticilerimizin mutlaka hayvanlarına aşı yaptırmaları gerekmektedir. Hayvan yetiştiricilerimizin Şap Aşılama Programına göstereceği ilgi İlimizde Şap Hastalığı ile mücadelemizi kolaylaştıracaktır. Konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri için hayvan sahiplerine ve ilgililere önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir