En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Ruhsat verildi

Teknik imkanları ve Hayvan Hastanesi ve Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde yer alan Teşhis ve Analiz Laboratuvarına, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen çalışma izni ruhsatı törenle takdim edildi.
Bu haber 116 kere okunmuş. 29.09.2022 Perşembe 20:28

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, “Laboratuvarın ve laboratuvarda verilecek hizmetlerin bölgemiz, ilimiz ve ülke hayvancılığı için önemli katkıları olacağını belirtti. Sırrı Yılmaz konuşmasının devamında “Öncelikle bu laboratuvarın yapılmasında emeği geçenlere şükranlarımı ifade etmek istiyorum. İlimiz, 43 ilin hayvancılığının, hayvanlarının sirküle olduğu bir noktada ve dolayısıyla hayvan sirkülasyonunun en yoğun olduğu illerden biriyiz. Hayvan hastalıkları açısından bu 43 ilin kavşağında bulunmamızın riskini üzerimizde taşıyoruz. Bu laboratuvarın desteğiyle yayılma ihtimali olan hastalıkların kısa bir sürede teşhisi, analizi mümkün olacak. Ülkemizde teşhisi zor hastalıklardan ötürü çok yaygın bir şekilde buzağı ve kuzularda ciddi manada kayıplarımız oluyor. Laboratuvarın vereceği destek ile inşallah hastalıkları kısa bir sürede teşhis ederek uygun tedavilerle hayvan kayıplarımızın önüne geçmiş olacağız. Projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Laboratuvarın ülkemiz hayvancılığına ciddi manada bir fayda sağlayacağına, katkı vereceğine eminim. Bu konuda hiçbir tereddüdümüz yok. Çalışan arkadaşlarımıza başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum”. Dedi.

 

BİLGİ VERİLDİ

Tarım ve Orman Bakanlığının, Veteriner Fakültelerindeki teşhis ve analiz laboratuvarlarının raporlama ve teşhis işlemlerinin resmiyet kazanması için ruhsatlandırma şartı istediğini belirten Veteriner Fakültesi Dekanı Serkan Erat, “VEDEK tarafından fakültemizde yapılan akredite sürecinde istenilen şartlardan birisi de ruhsatlandırmaydı. İl Müdürlüğünden ve Bakanlıktan gelen yetkililer laboratuvarlarımızı inceledikten sonra ruhsatlandırdı. Süreçte emeği geçen akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum. Sadece Kırıkkale’ye değil, bölge illerine de hizmet veren bir Veteriner Fakültesiyiz. Çevre illerden gelen hastalarımızın teşhis ve tedavisini bu şekilde daha güçlü bir altyapıyla yapmış olacağız. Hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Rektör Ersan Aslan, Ülkemizdeki kurumların birbirleriyle uyumlu ve eş güdümlü bir şekilde çalışmalarının büyük bir önem arz ettiğini, Kırıkkale Üniversitesinin farklı kurumlarla ilimize ve bölgemize katkı sağlayacak birçok işbirliği çalışmasını yaptığını belirterek, “Hayvan varlığımızın sayısını artırabilmemiz için öncelikle hayvanların sağlıklı bir şekilde doğmalarını ve büyümelerini sağlamalıyız. Bu noktada hastalıkların teşhisi, tedavisi ve analizleri önem taşıyor. Bunun için de akredite olmuş laboratuvarlar gerekiyor. Öğrencilerimizin akredite laboratuvarlarda çalışması, hastalarımızın analizlerinin burada yapılabilmesi Üniversitemiz adına bir değerdir. Benim için her şeyden önemlisi kurumların uyum içinde eşgüdümlü çalışmasıdır. Bu çalışmalar       kurumumuza, personelimize, paydaş kurumlara ve ilimize güç verdiği gibi diğer şehirlere de örnek teşkil ediyor. Ben süreçte emeği geçen akademik ve idari personelimize, öğrencilerimize, Sırrı Bey’in nezdinde Sayın Bakanımıza, İl Müdürlüğü ve Bakanlık personeline teşekkür ediyorum. İnşaallah burada yapacağımız çalışmalar öğrencilerimizin yetişmesinde ve hayvan sağlığının korunmasında güzel katkılar sağlayacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, başarılı bir öğretim yılı diliyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların sonrasında Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı Çalışma İzni belgesi, Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz tarafından Veteriner Fakültesi Dekanı Serkan Erat’a verildi. Takdim töreninin ardından Teşhis ve Analiz Laboratuvarı ile diğer laboratuvarlar, Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri eşliğinde gezildi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir