En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Müftü değişti

Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, Balıkesir İl Müftülüğüne atandı. Yaşar’ın yerine Bingöl İl Müftüsü Mustafa Topal atandı.
Bu haber 166 kere okunmuş. 25.02.2024 Pazar 18:46

ATAMA YAPILDI

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Balıkesir İl Müftülüğü görevine Kırıkkale Müftüsü Hasan Hayri Yaşar atandı. Kırıkkale İl Müftülüğü ‘ne Bingöl İl Müftüsü Mustafa Topal atandı. 2021 yılında Balıkesir İl Müftülüğü görevine atanan yürüten Celal Sürgeç, Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Bingöl İl Müftülüğü görevine atandı. Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bingöl’e atandı. Celal Sürgeç'in atanmasının ardından boş kalan Balıkesir Müftülüğüne ise Kırıkkale İl Müftülüğü görevinde bulunan Hasan Hayri Yaşar atandı.

 

HASAN HAYRİ YAŞAR KİMDİR?

1962 yılında Mersin'in Anamur ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Anamur’da tamamladı, imam hatip lisesini Mersin’de bitirdi. 1986'da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliğinde memur olarak görev aldı. 1988-1990 yıllarında Amasya ili Göynük İlçe Vaizi olarak görev yaparken, Kırıkkale İl Müftüsü olarak görev yaptı.

 

MUSTAFA TOPAL KİMDİR?

1963 tarihinde Aksarayda doğdu. İlk tahsilini kendi köyü Aksaray merkeze bağlı Boyalı'da yaptı. 1983 yılında Niğde'de İmam Hatip Lisesini tamamladı. 1987 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 1988 yılı Ocak ayında Antalya Gebizli Eğitim Merkezi'nde kursiyer Müftü- Vaiz adayı olarak ilk görevine başladı. Aynı yıl Mart ayında Konya İli Ilgın İlçesi’ne Vaiz olarak atandı. Vaizlik görevi esnasında hafızlığını tamamladı. 1992 yılında Aksaray İli Sarıyahşi İlçesi’ne Müftü olarak atandı. 1996 yılında Almanya’ya Din Görevlisi olarak görevlendirildi. 2002 yılında Almanya dönüşü Gümüşhane Müftü Yardımcılığına atandı. 2004 yılında Mersin İli Bozyazı İlçesi’ne, 2007 yılında aynı İl Erdemli İlçesi’ne, 2012 yılında da Antalya İli Alanya İlçesine atandı. 03/08/2018 tarihinde Bozüyük İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. Bozüyük İlçe Müftüsü iken 19.11.2021 tarihli ve 2021/547 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bingöl İl Müftülüğüne atanmış olup, 01.12.2021 tarihinde İlimizdeki görevine başlamıştır. Mustafa Topal Evli ve üç çocuk babasıdır. Görevi esnasında Bozyazı, Erdemli, Alanya, Bilecik ve Bozüyük mahalli gazetelerinde köşe yazıları yazdı. Halen Kırşehir'in bir mahalli gazetesinde yazmaktadır. Hece Şairleri Ansiklopedisi'nde şiirleri yer aldı. Kırşehir Valiliğince bastırılan Kırk Şiirle Üç Alperen adlı esere şiirleriyle katıldı. Aksaray Valiliğince bastırılan Şairlerin Dilinden Yunus Emre adlı şiir kitabını derledi. Gönül Eri ve Çıngı dergilerinde şiirleri ve yazıları yayınlanmaktadır. “Ah Şu Gönlüm" adlı yayınlanmış bir şiir kitabı, ayrıca yayınlanmamış bir şiir, bir de nesir kitabı bulunmaktadır.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir