En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Mobil atık aracı geldi

Kırıkkale Belediyesi, Mobil Atık Aracı ve Mobil Atık Getirme Merkezlerini tanıttı. Yeni araç ve getirme merkezleri ile toplanacak atıkların dönüştürülerek ekonomiye kazandırılmaları hedefleniyor.
Bu haber 52 kere okunmuş. 05.06.2024 Çarsamba 18:39

MOBİL ATIK ARACI ALINDI

Kırıkkale Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Gününde, bünyesine kattığı Mobil Atık Toplama Aracı ve Mobil Atık Getirme Merkezleri vatandaşlara tanıtıldı. Mobil Atık Toplama Aracı, içerisinde kağıt ve karton ambalaj, plastik ambalaj, metalik ambalaj, cam ambalaj, elektrik, atık bil ve bitkisel yağ toplama üniteleri olmak üzere 7 üniteden oluşuyor. Kırıkkale Belediyesi bu araç ile Kırıkkale genelinde geri dönüşüme kazandırılabilen atıkları vatandaşların ikametlerden toplayarak ekonomiye kazandırılması planlanmakta. 6 Adet Mobil Atık Getirme Merkezleri ise Kırıkkale’nin hareketli noktalarına konması planlanıyor, Getirme Merkezleri ile atak oluşumunun azaltılması, israfın engellenmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazandırılması hedefleniyor. Mobil Atık Getirme Merkezleri de 6 ayrı üniteden oluşmakta.

 

BİLGİ VERİLDİ

Kırıkkale Belediye Başkanımız Ahmet Önal’da araçların tanıtımında yaptığı açıklamada, Temiz çevreye erişimin her vatandaşın hakkı olduğunu, Kırıkkale Belediyesi olarak buna özen gösterdiklerini belirterek “Atık Getirme Merkezlerimiz ve aracımız ile atıkların en baştan ayrışma yapılarak muhafaza edilmesini ve ekonomiye kazandırılması hedeflenmekte. Yeni araçlarımız ile temiz çevreye ulaşma amacı ile elimizden gelen katkıyı sunacağız. Emekleri geçen birim müdürlerime ve Çevre Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir