En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Kurbanlık denetimi

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi teyakkuza geçti. Ekipler, şehir dışından getirilen hayvanların kulak küpesi başta olmak üzere hastalıklarını kontrol ediyor.
Bu haber 47 kere okunmuş. 26.05.2024 Pazar 18:53

DENETİMLER YAPILIYOR

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte hayvan pazarlarında ve geçici kurban satış yerlerinde hareketlilik artmış durumda. Bu artan hareketlilikle birlikte bulaşıcı hayvan hastalıklarının, bölgesel veya daha geniş çaplı salgınların ve yetiştirici mağduriyetlerinin önlenmesi için tedbirler alınıyor. Sevkiyat yoğunluğunun fazla olduğu saatlerde ve güzergahlarda, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı Yol Kenarı Denetim İstasyonları ve İçişleri Bakanlığı Kolluk Kuvvetlerinin rutin denetleme yaptığı yol kontrol noktalarında, İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesi Veteriner Hekimleri de denetimlere katılıyor.

 

KONTROL EDİLİYOR

Bu denetimler, günün her saati, en az 8 saat boyunca aralıksız şekilde gerçekleştiriliyor. Balışeyh İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimleri de D200 Kırıkkale-Ankara istikametindeki kara yolu üzerinde bulunan Şehit Sezai Ergül İlkokulu önünde kurulan kontrol noktasında denetimlerini sürdürüyor.

 

UYARI YAPILDI

Bu denetimlerde hayvanların sağlık durumları, gerekli belgelerin eksiksiz olup olmadığı ve hayvan nakil şartlarına uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor. Yetkililer, kurbanlık hayvan satın alırken veteriner sağlık raporu ve pasaport kontrolünün yapılmasını, hayvanların genel sağlık durumunun gözlemlenmesini ve herhangi bir hastalık belirtisi görülmesi halinde yetkililere bildirilmesini tavsiye ediyor.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir