En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Kırıkkale kazanacak

MHP İl Başkanı Baloğlu, milletvekili adayları ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek, hem bazı açıklamalarda bulundu ve hem de seçimle ilgili gelişmeleri değerlendirdi.
Bu haber 744 kere okunmuş. 13.06.2018 Çarsamba 17:00

AÇIKLAMALAR YAPTI

Seçim çalışmaları, Cumhur İttifakı ve 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatan Baloğlu, “Kırıkkale’mizin habere açılan pencerelerinin fedakâr, cefakâr, vefakâr imtiyaz sahipleri, Bildiğiniz üzere 18 Mayıs 2018 tarihinde MHP Genel merkezi tarafından Milletvekili Adaylarımız kamuoyu ile paylaşılarak ilan edilmiştir. Normal şartlar altında 21 Mayıs’ta açıklanması beklenen aday listeleri partimiz tarafından 3 gün önceden açıklanarak, başka partililerin listesine göre değil, bölgesel ağırlıklarına göre değil, Sahipsiz Kırıkkale’mize sahip çıkacak, mazeret değil çözüm üretecek, vatandaşa nereli olduğunu değil neye ihtiyacı olduğunu soracak ehil Milletvekili Adayları yola çıkılmıştır.

 

VATANDAŞA ANLATILDI

19 Mayıs 2018’de seçim çalışmalarının başlamasıyla Seçim Koordinasyon Merkezi kurulmuş ve bu merkezin oluşturduğu çalışma Programı ile Kamu Kurumu ve kuruluşları, STK’lar, dernekler, Esnaf toplulukları, vatandaşlar, pazarlar, sanayi siteleri, ibadethaneler ve bilumum insan kaynaklı yerler ziyaret edilmiş, Cumhur İttifakı anlatılarak, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim çalışmaları yapılmıştır. Yine İl Başkanlığımızca, vatandaş bilgilendirmesi için örnek oy pusulalarıyla “NASIL OY KULLANIRIM?” sorularının cevabını bir görev kabul ederek vatandaşımıza anlattık” dedi.

 

NEDEN İTTİFAK YAPILDI?

Baloğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin önemini vurgulamak için “NEDEN İTTİFAK YAPILDI?” sorusunun cevabı ve cevapları halkımıza arz edildi. Yine bugün itibariyle 26 gündür Cumhur İttifakının adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek isteyen yegâne parti konumuna gelinmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak söz, söylem, afiş, branda, basılı evrak, gazete ilanları kısaca propaganda adına her ne varsa “CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLI” üzerine kurulmuştur. Yapılan çalışmalar neticesinde ilk turda Sayın Cumhurbaşkanımızın seçilmesi için azami çaba sarf edilmiş, 24 Haziran’a kadar da sarf edilmeye devam edecektir. Ekip çalışmasına katkı sağlayan bütün yan kuruluşlar bir ahenk içinde çalışmaya devam etmektedir. Bu sistemli çalışma muhakkak meyvelerini verecektir. Her yeni güne sıfırdan başlamış gibi iradeli, kararlı ve istekli bir yaklaşımla çalışmaya devam edeceğiz. 1 kesin, 2’yi aldık, 3’e koşuyoruz söylemlerinden ziyade KIRIKKALE’ye ve Kırıkkaleliye daha güzel, daha verimli nasıl hizmet ederiz sorusuna odaklanıp, bu doğrultuda çalışıyoruz” diye konuştu.

 

HİZMET ANLAYIŞI

Açıklamalarına devam eden Baloğlu, “Sorun üreten değil çözüm üreten bir anlayışla vatandaşlarımızın karşısında yer almaya gayret ediyoruz. DELİCE’de bir vatandaşımızın, “Bizim ilçemizden bir aday var, siz burada fazla gezmeyin” ifadesine karşılık gayet naif, anlayışlı ve kibar bir yaklaşımla kendimizi ifade edip, hizmet aşkıyla amcamızın elini öpüp helalleşmeden kapısından dönmedik. Bizim anlayışımızda, bir topluluğun bir bölgenin adayı olmak değil, işsizlikle boğuşan, göç veren, her geçen gün küçülen, TÜM KIRIKKALE’nin derdine derman olmak vardır, samimiyet vardır. Sorumuz, nerelisin değil, neye ihtiyacın var? Sorumuz, nerede doğdun değil, nerede doyuyorsun?

 

NERELİSİN DEMEYECEĞİZ

Bizim derdimiz, 14 Mayıs 2018 tarihli B.K.K. ile %40 teşvik verilen Silah Organize Sanayi, belki de daha suyu bile bağlanmamış, yatırımcının yaptığı inşaatı bile tankerlerle suladığı, ayrıca %100 teşvikle çağ atlama imkânı olan Silah Organize Sanayi Bölgesi bizim derdimiz. Bizim derdimiz ilgisizlikten kaçan lastik ve akü fabrikaları Bizim derdimiz KİT’ler, Bizim derdimiz Emeklilikte Yaşa Takılanlar Bizim derdimiz Kredi ve Kredi Kartı borçluları Bizim derdimiz Kırıkkale Üniversitesi Bizim derdimiz “protez bacak” ucube köprüler, alt geçitler. Bizim derdimiz tarım ve hayvancılık desteğini emsallerinden daha az alan ya da alamayan Kırıkkale Bizim derdimiz MKE Kurumu Bizim derdimiz KİT’lerde kadro alamayanlar SİZİN DERDİNİZ, BİZİM DERDİMİZDİR Kısacası sizin derdiniz, bizim derdimizdir. Hizmet ederken, Kırıkkale bizden “SEN NERELİSİN GARDAŞ?” sözünü duymayacak” dedi.

 

HİZMET YARIŞINA VARIZ

Baloğlu, “11 gün sonra 142 yıllık parlamenter geleneğin, 95 yıllık Cumhuriyet tarihinin, 73 yıllık çok partili dönemin en önemli seçimi yapılacak. Bu önemi özümsemiş bir teşkilatın mensupları olarak, Cumhur İttifakının fikir babası Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in çizdiği yolda samimiyetle mücadele etmeye devam edeceğiz. En güzel sonuçla taçlandıracağımız bu seçim dönemini, yine Kırıkkale’ye hizmet parolasıyla sonuçlandıracağız. Kırıkkale’de siyasetin özlenen şekilde yapılması için MHP İl Başkanlığı ve Milletvekili Adaylarımız olarak Cumhur İttifakı içinde ya da dışında olan diğer siyasi partilerle görüşmekten, ziyaret etmekten, davetlerine icabet etmekten ve aynı fotoğraf karesine girmekten hiç imtina etmedik, etmeyeceğiz. Aynı hassasiyeti de muhataplarımızdan göreceğimizi de düşünüyoruz. Ahlaklı siyaseti kendine ilke edinen, bel altı siyasetine ihtiyaç duymayan, algı oluşturma çabası içinde olmayan, Kırıkkale’yi ve Kırıkkaleliyi seven her kişi ve toplulukla Kırıkkale’ye hizmet yarışına varız.

 

KAZANAN KIRIKKALE OLACAKTIR

Bu duygu ve düşüncelerle Kırıkkaleli Vatandaşlarımızdan 11 gün daha yüksek sabır istiyoruz. Aynı zamanda samimiyete, projeye ve çözüme odaklanmış Milliyetçi Hareket Partisinin Milletvekili Adaylarına ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a destek ve dua istiyoruz. Allah memleketimiz için en hayırlısını nasip etsin. Mübarek Ramazan ayında yapılan ibadetlerin kabulünü, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramının ülkemize ve Kırıkkale’mize hayırlara vesile olmasını diler, teşkilatlarımız ve Milletvekili Adaylarımız adına sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim” dedi. 

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir