En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Kavlak görevi bıraktı

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan Türk metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak görevinden ayrıldığını duyurdu. Türk Metal Sendikası yeni başkanı Uysal Altundağ, oldu.
Bu haber 121 kere okunmuş. 09.02.2024 Cuma 19:11

AÇIKLAMA YAPILDI

Türk Metal Sendikası görevini yürüten Pevrul Kavlak çok uzun bir süredir sağlık sorunları ile mücadele ediyordu. Pevrul, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altındağ'a devretti. Konuya dair ilk açıklama Türk Metal Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Nisan 2009 tarihinden bugüne kadar Türk Metal Sendikası Genel Başkanlığı görevini yürüten Pevrul Kavlak, 8 Şubat 2024 tarihi itibariyle sağlık sorunları nedeniyle kendi isteğiyle görevinden ayrılmıştır. Türk Metal Sendikası Yönetim Kurulu’nun oybirliği ile aldığı kararla Kavlak’ın yerine Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Uysal Altundağ Genel Başkan olarak seçilmiştir. Basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

UYSAL ALTUNDAĞ KİMDİR?

Uysal Altundağ, 1976 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladı. 1998 yılında Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı Bölümünü bitirdi.

Öğrencilik yıllarında çeşitli işyerlerinde çalışmaya başlayan Altundağ, Türk Metal Sendikası Genel Merkezi Bilgi İşlem Merkezinde, çalışma hayatını devam ettirdi.

2005 yılında, Kocaeli Gebze’de faaliyet gösteren, bir sanayi işyerinde Pres Operatörü olarak işbaşı yaptı. Çalışma hayatına devam ederken Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “İşletme” bölümünü tamamladı.

2005-2015 yılları arasında yapılan olağan genel kurullarda Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi başkanlığına seçilerek, dört dönem boyunca Şube Başkanlığı görevini yürüttü.

2009 yılında Türk Metal Sendikası Genel Merkez Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine, 2012 yılında Genel Merkez Denetleme Kurulu Asil Üyeliğine, 2015 yılında Genel Mali Sekreterlik görevine, 2019 ve 2023 yıllarında ise Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi ve halen bu görevi yürütmektedir.

Aynı zamanda IndustriAll Avrupa Sendikası’nda da İcra Kurulu Asil üyeliğine devam etmektedir.

Uysal Altundağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir