En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

İşte risk haritamız

İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından
Bu haber 183 kere okunmuş. 03.11.2020 Salı 17:37

GÜNCEL HARİTA

İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından "Hangi il deprem açısından ne kadar tehlikeli?" sorusunun cevabı merak konusu oldu. İşte il il Türkiye'nin deprem haritası. İzmir'in Seferihisar ilçesinde 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından birçok bina yıkılırken, ekiplerin enkaz altındakileri kurtarma çalışmaları devam ediyor. AFAD verilerine göre; depremde şu ana kadar 92 kişi hayatını kaybetti, 994 kişi yaralandı.

 

HANGİ İL NE KADAR TEHLİKEDE?

Tüm Türkiye'yi sarsan depremin ardından "Hangi il deprem açısından ne kadar tehlikeli?" sorusu merak konusu oldu. Kırıkkale 1. Derecede deprem bölgesi içinde yer alıyor.

 

İŞTE İL İL TÜRKİYE'NİN DEPREM HARİTASI:

ADANA: 2. - 3. ve 4. derece deprem bölgesi, ADIYAMAN: 1. ve 2. derece deprem bölgesi, AFYON: 2. derece deprem bölgesi, AĞRI: 2. derece deprem bölgesi, AMASYA: 1. derece deprem bölgesi, ANKARA: 3. ve 4. derece deprem bölgesi, ANTALYA: 2. ve 3. derece deprem bölgesi, ARTVİN: 3. ve 4. derece deprem bölgesi, AYDIN: 1. derece deprem bölgesi, BALIKESİR: 1. derece deprem bölgesi, BİLECİK: 1. derece deprem bölgesi, BİNGÖL: 1. derece deprem bölgesi, BİTLİS: 1. ve 2. derece deprem bölgesi, BOLU: 1. derece deprem bölgesi, BURDUR: 1. derece deprem bölgesi, BURSA: 1. derece deprem bölgesi, ÇANAKKALE: 1. derece deprem bölgesi, ÇANKIRI: 1. ve 2. derece deprem bölgesi, ÇORUM: 2. ve 3. derece deprem bölgesi.

 

İSTANBUL ÇOK RİSKLİ

DENİZLİ: 1. derece deprem bölgesi, DİYARBAKIR: 2. derece deprem bölgesi, EDİRNE: 3. ve 4. derece deprem bölgesi, ELAZIĞ: 2. derece deprem bölgesi, ERZİNCAN: 1. derece deprem bölgesi, ERZURUM: 2. derece deprem bölgesi, ESKİŞEHİR: 2. ve 3. derece deprem bölgesi, GAZİANTEP: 3. derece deprem bölgesi, GİRESUN: 3. ve 4. derece deprem bölgesi, GÜMÜŞHANE: 3. derece deprem bölgesi, HAKKARİ: 1. derece deprem bölgesi, HATAY: 1. derece deprem bölgesi, ISPARTA: 1. derece deprem bölgesi, MERSİN: 3. derece deprem bölgesi, İSTANBUL: 1. - 2. - 3. derece deprem bölgesi, İZMİR: 1. derece deprem bölgesi, KARS: 2. derece deprem bölgesi, KASTAMONU: 3. derece deprem bölgesi, KAYSERİ: 3. derece deprem bölgesi, KIRKLARELİ: 4. derece deprem bölgesi, KIRŞEHİR: 1. derece deprem bölgesi, KOCAELİ: 1. derece deprem bölgesi, KONYA: 3. 4. ve 5. derece deprem bölgesi, KÜTAHYA: 2. derece deprem bölgesi.

 

DİĞER İLLERİN DURUMU

MALATYA: 2. derece deprem bölgesi, MANİSA: 1. derece deprem bölgesi, KAHRAMANMARAŞ: 1. - 2. ve 3. derece deprem bölgesi, MARDİN: 3. derece deprem bölgesi, MUĞLA: 1. derece deprem bölgesi, MUŞ: 1. derece deprem bölgesi, NEVŞEHİR: 3. ve 4. derece deprem bölgesi, NİĞDE: 4. ve 5. derece deprem bölgesi, ORDU: 3. derece deprem bölgesi, RİZE: 4. derece deprem bölgesi, SAKARYA: 1. derece deprem bölgesi, SAMSUN: 2. ve 3. derece deprem bölgesi, SİİRT: 1. derece deprem bölgesi, SİNOP: 3. ve 4. derece deprem bölgesi, SİVAS: 3. derece deprem bölgesi, TOKAT: 1. derece deprem bölgesi, TRABZON: 4. derece deprem bölgesi, ŞANLIURFA: 3. derece deprem bölgesi, UŞAK: 1. ve 2. derece deprem bölgesi, VAN: 1. ve 2. derece deprem bölgesiY, OZGAT: 3. derece deprem bölgesi, ZONGULDAK: 2. derece deprem bölgesi.

 

KIRIKKALE BİRİNCİ BÖLGEDE

AKSARAY: 4. ve 5. derece deprem bölgesi, BAYBURT: 3. derece deprem bölgesi, KARAMAN: 5. derece deprem bölgesi, KIRIKKALE: 1. derece deprem bölgesi, BATMAN: 1. ve 2. derece deprem bölgesi, BARTIN: 1. derece deprem bölgesi, ARDAHAN: 2. derece deprem bölgesi, IĞDIR: 2. derece deprem bölgesi, YALOVA: 1. derece deprem bölgesi, KARABÜK: 1. derece deprem bölgesi, OSMANİYE: 1. derece deprem bölgesi, KİLİS: 3. derece deprem bölgesi, DÜZCE: 1. derece deprem bölgesi, TEKİRDAĞ: 2. ve 3. derece deprem bölgesi, TUNCELİ: 1. derece deprem bölgesi.

 

 

DEPREM HARİTASI NEDİR?

Deprem haritası, dünya üzerinde ülke ülke, şehir şehir ve bölge bölge, deprem riskinin gösterildiği haritadır. Söz konusu haritalar, sismotektonik haritalar ve deprem kaynak zonlarında meydana gelebilecek en büyük depremler esas alınarak hazırlanıyor. Ayrıca depreme neden olan kuvvetli yer hareketi ivme değerleri ve azalım ilişkileri de göz önünde bulunduruluyor.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir