En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Hayır pazarı kuruldu

Kırıkkale'deki İslami Değerler Külliyesi, manevi turizm alanında önemli bir rol oynuyor. Son projesi olarak "Hayır Çarşısı"nı açtı.
Bu haber 83 kere okunmuş. 12.03.2024 Salı 18:28

ÖNEMLİ BİR HİZMET

Kırıkkale'deki İslami Değerler Külliyesi, manevi turizm alanında önemli bir rol oynuyor. Son projesi olarak "Hayır Çarşısı"nı açtı. Bu çarşı, 2. el ve sıfır kıyafetlerden oluşuyor ve ihtiyaç sahiplerine hizmet veriyor. Kırıkkale'nin manevi turizm alanında öne çıkan İslami Değerler Külliyesi, son dönemde yeni projelerle adından söz ettiriyor. Osmanlı'nın Vakıf kültürünü günümüze taşımak amacıyla hareket eden kuruluş, ihtiyaç sahiplerine yönelik önemli bir hizmeti daha hayata geçirdi: "Hayır Pazarı".

 

İHTİYAÇ SAHİPLERİ ALIYOR

Külliye'nin alt katında 100 metrekarelik alanda sergilenen ikinci el eşyalar, temizlenip ütülendikten sonra ihtiyaç sahiplerine sunuluyor. Her geçen gün daha fazla destek gören Hayır Pazarı, iç çamaşırı gibi uygun olmayan kıyafetlerin kabul edilmediği bir sistemle işliyor. Ayrıca, sıfır kıyafetlerin de yer aldığı bu pazar, Kırıkkale'de benzersiz bir hizmet sunuyor. Çeşitli hayırseverler de pazarın desteklenmesi için kıyafet bağışlarında bulunuyorlar.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir