En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Engelleri böyle aştılar

Kırıkkale Halk Eğitimi Merkezince "Engelliler Haftası" dolayısıyla program düzenlendi. Özel bireylerin gösterileri salondaki protokol üyeleri, aileleri ve davetliler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.
Bu haber 43 kere okunmuş. 15.05.2024 Çarsamba 19:47

ETKİNLİK YAPILDI

Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde yetişkin engellilere yönelik hizmet veren Özel Yürekler Eğitim Merkezinde eğitim alan bireyler tarafından Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, beğeni ile izlendi. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitimi Merkezlerinin bünyesindeki eğitim merkezlerinde her yaştaki özel eğitim ihtiyacı olan yetişkin bireylerin hayat boyu öğrenmeye katılımı ve yaygın eğitim hizmetlerine erişimleri her geçen gün daha da artırılıyor.

 

BECERİ KAZANDIRILIYOR

Bu sayede özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitime devam etmelerinin yanı sıra açılan kurslardaki çeşitli uygulamalı eğitimler sayesinde bireylerin yeteneklerinin de keşfedilmesi ve bu yeteneklerin yükseltilmesi hedefleniyor. Özel gereksinimi olan bireylerin topluma uyumlarını sağlamak, temel öz bakım becerilerini, bağımsız yaşam ve mesleki becerilerinin de geliştirildiği eğitimlerde, bireylere tarımsal beceriler, spor, resim, el sanatları, sosyalleşme gibi daha birçok beceriler kazandırılıyor. "Engelliler Haftası" dolayısıyla düzenlenen programda özel bireyler bu beceri ve yeteneklerini bir kez daha ortaya koymuş oldular.

 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Özel bireyler yöresel kıyafetleriyle görev aldıkları halk oyunları gösterileri, harmandalı, horon, step gösterileri, sanatçı taklitleri ve diğer sergilemiş oldukları çeşitli oyun ve gösterilerle renkli ve unutulmaz bir gün yaşadılar. Özel bireylerin gösterileri salondaki protokol üyeleri, aileleri ve davetliler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın etkinliğin ardından yaptığı açıklamada, "Kurumumuzda eğitim gören bireylerimizin bu özel gün için hazırlamış oldukları etkinlikler çok hoş ve güzeldi.

 

TEŞEKKÜR EDİLDİ

Onların sevinçlerine ortak olmak bizleri de çok mutlu etti. Her birini ayrı ayrı bir kez daha tebrik ediyorum. Ayrıca Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Süreyya Kılıç, Özel Yürekler Merkezi Eğitim Koordinatörü Naciye Şenay Sönmez ile emeklerinden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi. Programa, Millî Eğitim Müdürü Aydın'ın yanı sıra Şube Müdürü Ali Güder, okul ve kurum müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı. Etkinlik özel bireylerle çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir