En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

E imza artık devlette

7 Ağustos 2022 tarihinde başlayan yeni uygulama ile E-İmza, şubeye gitmeden E-Devlet üzerinden alınabilecek.
Bu haber 210 kere okunmuş. 10.08.2022 Çarsamba 18:53

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Kırıkkaleli iş insanı E-İmzaTR Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, E-İmza’da yeni bir dönemin başladığını belirtti. Eskiden E-İmza alabilmek için şubeye gidilmesi gerektiğini belirten Kılıç, artık bu işlemin internet ortamında gerçekleştirilebileceğini söyledi. Kılıç, 7 Ağustos tarihinde başlayan uygulamaya, yoğun bir talep olduğunu dile getirdi.

 

KAĞIT İSRAFI BİTİYOR

Eski uygulamanın zaman ve kağıt israfına neden olduğunu belirten Kılıç, “Vatandaşlarımız E-İmza alabilmek için bizzat şubelerimize gelmeleri ve başvuru için gerekli dokümanları ıslak imzaları ile imzalamaları gerekiyordu. Bu durum vatandaşlarımız için çok büyük bir zaman kaybı olmakla birlikte gereksiz bir kağıt israfı yaratıyordu” dedi.

 

ONAY VERİLİYOR

Vatandaşlara, işlemin nasıl yapılabileceği konusunda bilgiler veren Kılıç, “E- Devlet ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile  gerekli entegrasyonları yaparak ‪07 Ağustos 2022 tarihinden itibaren başvurularımızı E-Devlet onayıyla almaya başladık. E-İmza almak isteyen vatandaşlarımız e-imzatr.com.tr adresine girerek müracaatta bulunuyorlar. Müracaat sonrası kişi, E-Devlet uygulamasına girerek onay verdiği anda başvurusu alınmış oluyor” ifadelerini kullandı.

 

BAŞVURU ÇOK YOĞUN

Onay verildikten sonra kişinin e-imzasının hazırlanarak kargo ile adresine gönderildiğini kaydeden Kılıç, “Böylece vatandaşlarımız şubeye gelmeden E-İmza sahibi oluyor. İlk iki günde yapılan başvuruların E-Devlet’ten onaylanarak, dijital başvuru haline gelmesi beklediğimizin çok çok üzerine çıkarak bizleri de şaşırtmıştır” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?