En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Dış ticaret semineri

Tarım ve Gıda sektörlerinde Kırsal Kalkınmayı desteklemek amacıyla odamız ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa yürütülen...
Bu haber 210 kere okunmuş. 30.11.2019 Cumartesi 22:50

Tarım ve Gıda sektörlerinde Kırsal Kalkınmayı desteklemek amacıyla odamız ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa yürütülen Ticaret Bakanlığı onaylı Kırsal Kalkınma ve Uluslararası Rekabet Gücü Projesi (URGE) Projesi kapsamında Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası meclis salonunda Pazarlama - Satış ve Dış Ticaret Eğitimleri düzenlendi.

 

 

SEMİNER DÜZENLENDİ

Kırıkkale ve Kırşehir’den projeye dahil olan firmaların yetkilileri, oda Dış Ticaret Sorumlusu Rümeysa Canıdemir, Kırşehir TSO Eğitim Araştırma Sorumlusu Halil Ekicioğlu, Dış Ticaret Uzmanı İpek Koçyiğit’in katıldıkları toplantıda UR-GE Projeleri konusunda uzman Zeynep Boysan ve Kerem Boysan tarafından Satış-Pazarlama ve Dış Ticaret eğitimleri verildi.2 gün süren eğitimlerin ilkinde katılımcılara Pazarlama ve Satış Yönetimi konusu anlatıldı. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri olan satış ve pazarlamanın birbirine karıştırılması sorununun ele alındığı eğitimde bu kavram karmaşasını ortadan kaldırmak, satış ve pazarlama kuramlarını amaçlandı. Satış ve Pazarlama Yönetimi eğitiminde aynı zamanda, katılımcıların çağdaş satış ve pazarlama teknikleri konusundaki yetilerini geliştirerek verimli iş yönetim modeline sahip olmalarını sağlayacak bilgiler verildi.

 

KATILIMCILARA BİLGİLER VERİLDİ

Eğitimin 2. gününde gerçekleşen Dış ticaret eğitiminde temel dış ticaret kavramları: ihracat süreçlerinde kullanılan belgeler, gümrük işlemleri, akreditif ve kambiyo işlemleri, yurt dışı pazar seçimi, yurt dışı pazara giriş stratejileri, yurt dışı distribütörle çalışma şekilleri gibi konuları kapsayan, dış ticaret yapan ya da yapacak herkesin uygulamada karşılaşabileceği sorunları nasıl çözebileceği üzerine yoğunlaşıldı. Eğitimde Dış ticarette yönetim teknikleri, Uluslararası pazarlama ve müşteri bulma yöntemleri, İhracat prosedürleri, Dış ticarette kullanılan belgeler, Dış ticarette ödeme yöntemleri konularında katılımcılara bilgiler verildi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir