En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Destek gurubu kuruldu

Kırıkkale’de 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak için 24 saat esasına göre çalışacak 40 ekip göreve başladı.
Bu haber 277 kere okunmuş. 22.03.2020 Pazar 14:07

TOPLANTI YAPILDI

Valilik Makam Toplantı Salonunda yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere; 25’i il merkezinde, 15’i ilçelerimizde olmak üzere, toplam 40 ekip sahada olacak. 112 Acil Çağrı Merkezi ile Açık Kapı birimlerine vatandaşlar tarafından iletilen talepler, bu merkezler aracılığı ile Valilik bünyesinde oluşturulan ve 24 saat görev yapacak olan Vefa İletişim Merkezine iletilmesinin ardından vatandaşlarımızın talepleri karşılanacak.

 

GENİŞ KATILIM OLDU

Toplantıda, İçişleri Bakanlığının Koronavirüs salgını ile mücadele genelgesi kapsamında, sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan tek başına yaşayan ve/veya herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın zorunlu /temel ihtiyaçlarının ilgili kamu görevlileri aracılığıyla ve ihtiyaç duyulması halinde sivil toplum görevlilerinin aracılığı ile karşılanması konuları ele alındı. Vali Yunus Sezer başkanlığında gerçekleşen ve ilçe kaymakamlarının da telekonferans ile katıldığı toplantıya; Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Vali Yardımcısı Emin Alıcı, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Uğur Özmen ve ilgili kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir