En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Denetim artırıldı

Bulaşıcı hastalık riskini ve yetiştirici mağduriyetlerini önlemek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte yoğun denetimler gerçekleştiriyor.
Bu haber 39 kere okunmuş. 29.05.2024 Çarsamba 18:21

DENETİM YAPILIYOR

43 ilin geçiş güzergahı olan Kırıkkale’de Kurban Bayramı öncesi adeta alarm verildi. Hastalıklı ya da başka sorunları bulunan hayvanların Kırıkkale üzerinden hem geçişi sağlanmıyor hem de hayvan pazarlarına alınmıyor. İl Tarım Müdürlüğü ekipleri sahada denetimde bulunarak, trafik güzergahlarında güvenlik güçleriyle birlikte denetim yapıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı Yol Kenarı Denetim İstasyonlarında, veteriner hekimler de dahil olmak üzere ekipler, günün 8 saati boyunca, mesai mefhumu gözetmeksizin denetimler yapıyor.

 

DENETİMLER ARTIRILDI

Rutin Denetleme Noktaları: İçişleri Bakanlığı Kolluk Kuvvetlerinin rutin denetleme noktalarında da veteriner hekimler denetimlere eşlik ediyor. Keskin İlçe Kontrol Noktası: Keskin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Müdürü ve Veteriner Hekimleri de kurdukları kontrol noktasında denetimlerine aralıksız devam ediyor. İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş, yaptığı açıklamada, "Kurban Bayramı öncesi hayvan hareketliliğinin arttığını ve bu nedenle denetimlerin de yoğunlaştırıldığını" belirtti. Ateş, "Bu denetimlerle bulaşıcı hayvan hastalıklarının, bölgesel veya daha geniş çaplı salgınların ve yetiştirici mağduriyetlerinin önlenmesi amaçlanmaktadır." dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir