En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Bizi kimse yıkamaz

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Ahmet Varlı, ABD´nin Türkiye´ye yönelik baskılarına karşı birlik çağrısında bulundu.
Bu haber 648 kere okunmuş. 14.08.2018 Salı 18:07

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Ahmet Varlı, ABD´nin Türkiye´ye yönelik baskılarına karşı birlik çağrısında bulundu. Bizim milli paramızın Türk Lirası olduğunu söyleyen Başkan Varlı, “Dünya´nın en büyük devletlerinden birisidir. Bizim tarihi bir geçmişimiz var. Bunun için bizi kimse yıkamaz” dedi.

 

 

DÖVİZLERİ TL´YE ÇEVİRELİM

KTSO Başkanı Varlı, dövizlerin Türk Lirası´na çevrilmesi üzerine çağrı yaparak, “Dövizle çalışmayalım, döviz bulundurmayalım. Elimizdeki dövizleri TL´ye çevirelim. Biz bu günleri çok yaşadık, geçmişte bu filmleri çok seyrettik. Türkiye her şeye rağmen Dünya´nın en büyük devletlerinden birisidir. Biz bir İmparatorluğun devamıyız. Dünya´ya nam salmış üç kıtada hüküm sürmüş bir İmparatorluğun devamı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti böyle operasyonlarla yıkılacak bir devlet değildir”

 

MİLLİ PARAMIZ TÜRK LİRASI

‘Her bir vatandaşımız bu konuya inanarak destek vererek hareket ettiği müddetçe bizim altından kalkamayacağımız hiçbir sorun yok´ diyen Varlı, “Dövizle kimse çalışmasın, dövizle kimse alış veriş yapmasın. Kimse elinde dövizi yastığının altında tutmasın. Bizim milli paramız Türk Lirası´dır. Türk Lirası ile alış veriş yapalım. Türk Lirası ile de durmayalım. Alalım, verelim ve ekonomiye can verelim. İsraf etmeme kaydıyla piyasada paranın dönmesi gerekiyor”

 

TİCARET ASLA DURMASIN

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale´de de ticaret durmayacağını anımsatan Başkan Varlı, “Ticaretin durması için mücadele eden insanlar var. Maalesef birçok operasyona maruz kaldı ülkemiz.  Ama biz inatla diyeceğiz ki ‘Bizim yabancı para ile işimiz yok. Bizim milli paramız Türk Lirası. Alış verişe devam ederek ekonomiye can vereceğiz´ Geçmişte bu günleri yaşadık. Bunları elbette atlatacağız. Bu pozisyondan daha güçlü çıkacak ülkemiz. Çünkü bu darbeler bizi daha çok güçlendiriyor”

 

PANİK YAPMAYA GEREK YOK

Son olarak Varlı, “Kimse elinde döviz bulundurmasın. Bir doları olanda bir eurosu olanda milyonu olanda kim varsa bizim milli paramız Türk Lirası´na çevirsin. Türk Lirası ile alış verişinizi yapsın. Allah´ın izni ile biz bu krizleri atlatacak güce sahibiz. Devletimizin milletimizin arkasındayız. Panik yapmaya gerek yok. Her şeye rağmen ülkemiz Dünya´nın en büyük devletlerinden birisidir. Bizim tarihi bir geçmişimiz var. Tarihi bir imparatorluğun devamıyız. Bizi kimse yıkamaz” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir