En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Bayrak töreni yapıldı

Samsun'dan yola çıkan bisikletli grup Kırıkkale’den geçti. 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Samsun'dan alınan Türk bayraklarını ve toprakları taşıyan bisikletli grup, Ankara'ya ulaştı.
Bu haber 59 kere okunmuş. 19.05.2024 Pazar 20:19

BAYRAK TÖRENİ YAPILDI

Keçiören Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Samsun Atakum'da teslim alınan Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve topraklar, 13 bisikletli tarafından kara yoluyla Ankara'ya getirildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak için adım attığı Tütün İskelesi, Samsun'un Havza ilçesinde yer alan ve Milli Mücadele'nin ilk karargahı kabul edilen Atatürk Evi'ni ziyaret eden bisikletli sporcular, Mecitözü, Çorum, Kırıkkale rotasını izledi. 520 kilometre yol kateden sporcuların son durağı Ankara'nın Keçiören ilçesi oldu.

 

KIRIKKALE’YE UĞRADI

Sporcular, güzergah boyunca teslim aldıkları Türk bayraklarını, Atatürk posterlerini ve toprakları, Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan'a teslim etti. Başkan Özarslan, 5 günlük maratonun ardından emanetleri kendisine ulaştıran sporcu ve antrenörlere 19 Mayıs'a özel hazırlanan teşekkür plaketini sundu, sporcular da Özarslan'a özel hazırlattıkları milli formayı hediye etti. Özarslan, sporculara ve organizasyona destek veren Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel'e teşekkürlerini iletti. Kırıkkale’ye de uğrayan bisikletli gurubu Belediye Başkan Yardımcısı Recep Sefer karşıladı.

 

SEFER KARŞILADI

Kırıkkale’de bayrakla ilgili tören yapılırken, “Milli mücadelemizin başlangıcının 105. yılında, Samsun'dan 13 bisiklet sporcusu tarafından yola çıkarılan şanlı bayrağımızı ve ata toprağımızı Kırıkkale'de Belediye Başkan Yardımcımız Recep Sefer, Belediye Encümenimiz Cabbar Arslan ve Belediye Encümenimiz Ümit Duman tarafından karşılandı” bilgisi paylaşıldı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir