En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

2 ürün hasadı mümkün

Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, İl müdürlüğü tarafından yürütülen “anıza doğrudan ekimle 2. Ürün yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması” projesi kapsamında anıza...
Bu haber 162 kere okunmuş. 08.10.2019 Salı 09:08

Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, İl müdürlüğü tarafından yürütülen “anıza doğrudan ekimle 2. Ürün yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması” projesi kapsamında anıza 2. ürün olarak silajlık mısır ekimi yapmış olan Erdem Yüksel isimli çiftçilere ait arazideki hasat çalışmalarına katıldı.

 

ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

 Çiftçilerle görüşen ve anıza doğrudan ekim yöntemi konusunda bilgi veren Yılmaz çiftçilere seslenerek, " amacımız çiftçimizin en önemli üretim maliyetleri arasında bulunan ekim öncesi toprak işleme maliyetlerini, dolayısıyla da yakıt girdisini azaltmak ve bir sezonda 2 ürün hasadını mümkün kılmaktı. Bu amaçla çiftçimize tohum desteği sağladık, doğrudan anıza pnomatik ekim mibzerimizi tahsis ettik ve bugün çiftçimizin de gayretleri ile 2. ürün olarak silajlık mısır hasadını gerçekleştirmek için buradayız. Ben ve mesai arkadaşlarım sürekli sahada ve çiftçimizin yanındayız. Amacımız sizlerle işbirliği içerisinde ilimiz tarım sektörünü geliştirmek." şeklinde konuştu.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir