En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Çocuklar sevindi

Kırıkkale'de bir yardım derneği, Kurban Bayramı öncesinde yetim, öksüz, yardıma muhtaç ve Türkiye'ye sığınan Suriyeli ailelerin çocuklarına giysi yardımında bulunuyor.
Bu haber 607 kere okunmuş. 16.08.2018 Perşembe 19:55

YARDIM ÇALIŞMASI

Merhamet İslami Eğitim Yardım Derneği, başlattığı yardım kampanyası kapsamında, yardıma muhtaç ve Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret ederek, bayram öncesinde giysi yardımı yapılacak çocukları tespit ediyor. Tespit edilen aileler, dernek tarafından kendilerine verilen fişle, belirlenen mağazaya giderek çocuklarının bayramlık ihtiyaçlarını karşılıyor. Derneğin yardım koordinatörü İsmail Kösal, yaptığı açıklamada, dernek olarak Kurban Bayramı öncesi yardıma muhtaç, yetim, öksüz ve Türkiye'deki Suriye vatandaşı ailelerin 0-13 yaş gurubu çocuklarına giysi yardımında bulunduklarını söyledi.

 

YARDIM AÇIKLAMASI

Bugün itibariyle 500'e yakın ailenin çocuğuna giysi yardımı yaptıklarını ve kampanyanın arife gününe kadar devam edeceğini belirten Kösal, şöyle konuştu: "Bu aileleri bizzat evlerinde ziyaret edip, durumlarını analiz ederek tespit ediyoruz. Ailelerimizi tespit ettikten sonra kendilerine derneğimize ait fişleri veriyoruz. Kendileri de bu fişlerle anlaştığımız mağazaya giderek alışverişlerini yapıyorlar. Aileler biz olmaksızın mağazaya giderek çocuklarına bayram öncesinde giysi alıyorlar. Belirlediğimiz bir giysi yok. Kendileri istedikleri giysiyi gönül rahatlığı ile alıyorlar."

 

BİLGİ VERİLDİ

Kösal, muhacir olarak Kırıkkale'de yaşayan ailelerin kampanyanın içerisinde yer almasına özellikle önem verdiklerini dile getirerek, Suriyeli ailelerin topluma adaptasyonunu sağlamanın sivil toplum kuruluşlarının görevlerinden olduğunu vurguladı. Kendilerinin bunu şiar edindiklerini ve bu şiarla yola devam ettiklerini aktaran Kösal, "Amacımız bayram öncesi yetim, öksüz, yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına bayram sevincini yaşatmak. Allah, inşallah hedeflerimize ulaşmayı nasip eder." diye konuştu. Yardım alan ailelerden Fatma Dinç ise, "Mağazadan iki çocuğum için bayramlık giysi aldım. Çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?