En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Türkiye finalindeler

Tarımın her alanında üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek, uygulanabilecek projelerin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amaçlanmaktadır.
Bu haber 711 kere okunmuş. 18.07.2018 Çarsamba 16:44

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Tarımın değişik alanlarında faaliyet gösteren yenilikçi, yaratıcı, kaynakları etkin - verimli ve sürdürülebilir kullanan, bulunduğu çevreye öncülük eden ve rol model olan/olabilecek kadın çiftçiler tarafından hazırlanacak projelerin kadın çiftçilerin hayatlarında bir farkındalık ve ivme kazandırılması, kırsalda kadın istihdamına katkıda bulunması ile tarımda başarılı kadın girişimcilerin giderek artmasını amaçlayan, Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” projesi kapsamında İlimizde 75 kadın çiftçimize girişimcilik eğitimi verildi.

 

KİMLER KATILIYOR

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından Kadın Çiftçilerimiz projelerini hazırlayarak değerlendirme komisyonuna sundu ve komisyonca seçilen ilk 10 (on) proje değerlendirilmek üzere Bakanlığımıza gönderildi. Bakanlığımızca yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye Finalinde yarışmaya hak kazanan ilk 3 (üç) projemiz 12.07.2018 tarihinde İç Anadolu Bölgesi koordinatör İli Nevşehir’ de yapılan bölgesel sertifika töreninde açıklandı. İşte İlk üç Proje ve Proje sahipleri;“Solucan Toprağa Verdi Can” Nur ALPARSLAN (Delice - Merkez)Yerel Tohumlarımız Fide Oldu, Sofralarımız Lezzet Doldu Emine UYMAZ (Bahşili - Merkez) Üç Kız Bir Ana Serada Hep Beraber Doğal Tarıma  Pınar ÖZYÖN (Merkez - Aşağımahmutlar)

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir