En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Promosyon tepkisi

Kırıkkale Öz Sağlık- İş Sendikası Şube Başkanı Murat Erduran, Güncellenmeyen banka promosyonları çalışma barışını bozduğunu belirtti.
Bu haber 89 kere okunmuş. 08.08.2022 Pazartesi 18:34

AÇIKLAMA YAPTI

Erduran, "Genelde tüm kamu çalışanları özelde ise kamuda çalışan işçilerimizin maaş aldıkları bankalar ile yapılan promosyon anlaşmalarına ilişkin son gelişmeler, çalışma barışını bozacak bir duruma gelmiştir. Son ekonomik gelişmeler karşısında yükselen maaş oranları baz alındığında promosyon anlaşmasını daha önce yapmış olan bankalara çalışanlar adına yatırılan paralar yükselmiş, ancak çalışanlara verilmiş olan promosyon ödemelerinde herhangi bir güncelleme yapılmamıştır. Öte yandan yine kamu çalışanlarının maaş aldıkları bankalarda yeni dönem yapılan promosyon anlaşmalarında bu durum daha avantajlı hale dönüştürülmüş, bankalar arası rekabet ise giderek yükselmiştir. Bankalar ile önceden yapılan anlaşmalardan yararlanan çalışanların mağdur, bankaların ise avantajlı duruma geldiği bu olay, kamu İşçileri arasında da "promosyon krizine" neden olmuş, iş barışını tehdit eder bir hal almıştır” dedi.

 

İZİN VERİLMEYECEK

Erduran "Sendika olarak yaşanan bu durumdan üyelerimizin etkilenmemesi adına başlattığımız mücadele devam ediyor. Özellikle ihale tarihi erkene alınan veya revizyon kapsamındaki promosyon anlaşmalarından kaynaklanacak olan tazminatların işçilere yansıtılmadan, bankalar arasında çözülmesi gerekmektedir. Bu manada henüz promosyon sözleşmesi bitmeyen ve yeniden ihaleye çıkılan kurumlarda işçilerin-üyelerimizin mağdur edilmesine izin vermeyeceğiz. Kurumların bankalarla yaptığı bu anlaşmalarla ilgili "eski tarih"- "yeni tarih" karmaşası ve güncelleme yapılmamasından kaynaklanan sorunların bir an önce düzeltilmesi çalışanlar arasındaki iş barışının yara almaması adına elzemdir” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir