En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Projeler masaya yatırıldı

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, 3 aylık faaliyet raporunu aktararak; kısa dönem, orta vade ve uzun dönem deki projeler hakkında bilgiler verdi.
Bu haber 480 kere okunmuş. 07.12.2018 Cuma 09:08

REKTÖR AÇIKLAMADA BULUNDU

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, 3 aylık faaliyet raporunu aktararak; kısa dönem, orta vade ve uzun dönem deki projeler hakkında bilgiler verdi. Kırıkkale Üniversitesi Toplantı Salonunda basın mensuplarına üniversitenin 3 aylık faaliyet raporunu sinevizyon gösterisinde bilgiler aktaran Kırıkkale Üniversitesi Prof. Dr. Ersan Asla, UNİKOP, Avrasya İpekyolu, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği kapsamında 210 üniversite ile anlaşma yapıldığını söyledi. Sinevizyon aracılığıyla faaliyetlerin konu başlıklarını aktaran Aslan, konuşmasında şunlara yer verdi:

 

BİLGİLER VERİLDİ

"Uluslararası anlaşma sayısını artırarak, öğrenci ve öğretim elemanı hareketliliğini arttırılacağını 300 milyon gönül coğrafyamızda Kırıkkale'nin adını duyuracağız. Birinci sınıf öğrencilerinin şehir ile bütünleşmesini sağlamak amacıyla belediye ile proje yapacağız. Özel eğitime muhtaç çocuklarımız için en az bir projeyi hayata geçireceğiz. Engellilere hiperterapi için ve öğrencilerimize yönelik Veteriner Fakültesi Birincilik Tesisini kurmayı hedefliyoruz. Silah İhtisas OSB'ye savunma sanayi şirketlerinin yatırım yapması için girişimlerde bulunacağız. Kırıkkale Tarihi Mekanlar Bahçesini oluşturacağız."

 

TANITIM YAPILDI

Uzun vadeli projeler hakkında da bilgiler veren Aslan, "Yayın istatistiklerini dünya standartlarına çıkartacağız. TUBİTAK Girişim ve Yenilikçi Üniversite Endeksi'nde ilk 50'ye girmeyi hedefliyoruz. Şu andaki var olan uluslararası anlaşma sayısını arttıracağız. Sanayi ilişkilerini proje bazlı çalışmaya oturtacağız inşallah" diye konuştu.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir