En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Kale inşaa edilecek

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, şehir merkezinde bulunan ve Kırıkkale’nin sembolü haline gelen Kaletepe hakkında konuştu.
Bu haber 60 kere okunmuş. 07.05.2024 Salı 21:04

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, şehir merkezinde bulunan ve Kırıkkale’nin sembolü haline gelen Kaletepe hakkında konuştu. Makas, “Kaletepe’nin en üst bölgesine Kale inşa edilecek. Emniyet Müdürlüğü ise bulunduğu yerden kalkacak” dedi.

 

 

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Yıllardır Kırıkkale’nin şehir merkezinde yer alan ve MKE A.Ş’nin geçmiş dönemlerde içerisini depo olarak kullandığı Kaletepe için önemli bir gelişme yaşandı. Yıllardır ağaçlandırma çalışmasının yapılması beklenilen ve bazı seçim dönemlerinde bir takım belediye başkanlarının seçim vaatleri arasında yer alan Kaletepe hakkında Vali Mehmet Makas düğmeye bastı. Makas, Kaletepe’ye bir ‘Kale’ inşa edileceğini dile getirdi.

 

VALİ BİLGİ VERDİ

Kırıkkale genelinde yapılan çalışmaları değerlendirme üzere yerel ve ulusal medya temsilcileriyle Öğretmen Evi’nde kahvaltıda bir araya gelen Makas, şehir merkezinde Kırıkkale’nin sembolü olan Kaletepe için bir müjde verdi. Makas, Kaletepe’ye hem şehre yakışır hem de tarihi bir görünüme sahip olacak şekilde ‘Kale’ inşa edileceğini ifade etti.

 

EMNİYET TAŞINACAK

Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda yer alan İl Emniyet Müdürlüğü binasının başka bir bölgeye taşınacağını ve şehir merkezinin trafik yoğunluğundan dolayı rahat bir nefes alacağını vurgulayan Makas, “Burayı MKE A.Ş ile görüşerek talep ettik. Bu alanın etrafını surlarla çevirmeyi düşünüyoruz ve Kırıkkale’nin ismini aldığı bir’ Kale’ inşa etmek için harekete geçtik” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir