En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Halisdemir olmalı

CHP Grup Önerisi; (12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştiren Kenan Evren’in isminin kamusal mekanlarda kullanılıp kullanılmadığının araştırılması...
Bu haber 320 kere okunmuş. 22.11.2019 Cuma 18:52

CHP Grup Önerisi; (12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştiren Kenan Evren’in isminin kamusal mekanlarda kullanılıp kullanılmadığının araştırılması ile tespit edilenlerin kaldırılmasına ilişkin TBMM’de CHP Grup Önerisine Ak Parti Grubu adına Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can söz aldı.

 

EROL'A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ramazan Can yaptığı açıklamasında "Öncelikle, darbeye karşı çık, darbecileri savun; böyle bir mantığı kabul etmek mümkün değildir. Diğer taraftan, biz darbenin tamamına, asker yapmış, sivil yapmış, STK yapmış, kim yaparsa yapsın hepsine karşı olmak durumundayız Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." düsturu gereği.- Dolayısıyla hem 60, 71, 28 Şubat süreci, 12 Eylül ve 15 Temmuz darbesini yapanları lanetliyoruz. En büyük cevabı da aziz milletimiz vermiştir. Diğer taraftan, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Gürsel Erol kardeşimize ve Cumhuriyet Halk Partisi Grubuna içtenlikle teşekkür ediyorum, samimi olarak teşekkür ediyorum. Gerçekten, darbe yapanların isimlerinin millî iradenin karşısında hâlâ hafızalarımıza kazınmasını anlamak mümkün değil. Bu manada hep beraber Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak ve kamu idareleri olarak "tersine işlem" teorisiyle kim hangi ismi nereye astıysa aynı şekilde onun indirmesi lazım. AK Parti olarak, AK Parti Grubu olarak ve AK Parti teşkilatları olarak biz kendi belediyelerimizle ilgili aynı zamanda valilik, kaymakamlık, orayı da takip etme gereğiyle birlikte bunların sonuna kadar takipçisi olmak durumundayız. Aynı hassasiyeti diğer gruplardan da bekliyoruz” dedi.

 

HEP BERABER TAKİP EDECEĞİZ

Can,  "Bu manada bizim özellikle millî iradeyi esas kılmak boynumuzun borcu. Darbe yapan diktatörlere, milletin gönlünde olmayan, millete zulmetmiş, bu ülkenin evlatlarını sağcısıyla solcusuyla mağdur etmiş, kamu görevinden ihraç etmiş, tutuklamış bu isimlere, bunları yapan isimlere kayda geçer değer atfetmek doğru değildir. Bu isimler derhâl bulunduğu yerden kaldırılmalıdır. Ancak, darbeye karşı çıkan, darbecilere karşı çıkan kahramanlarımızı da bu isimlerle ödüllendirmemiz lazım. Tabelalarda "Kenan Evren" ismi değil, Ömer Halisdemirlerin ismi yer almalıdır. Bu manada, hep beraber, bütün siyasi partiler olarak, birlik beraberlik içerisinde millî iradeye sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.  Cumhuriyet Halk Partisi Grubuna ve özellikle Elâzığ Milletvekilimiz Gürsel Bey'e teşekkür ediyorum böyle bir konudaki hassasiyetinden dolayı. Şunu söyleyelim: Biz bunu takip edeceğiz. Bu, Türkiye Büyük Millet Meclisinin görev alanında değil ama Türkiye Büyük Millet Meclisi bunu takip etmek durumundadır. Hep beraber takip edeceğiz” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir