En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Başarı ve kalite artıyor

Kırıkkale Eğitimde başarıyı artırma projesi ve devam eden diğer projeleri tanıtma kapsamında Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Okullarda görev yapan branş öğretmenleri ile bir araya gelmeye başladı.
Bu haber 259 kere okunmuş. 03.10.2019 Perşembe 17:59

TOPLANTI YAPTILAR

Bu gün ilki gerçekleştirilen toplantıda, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü öğretmenleri ile projeler hakkında bilgilendirme yapıldı. Müdür Tüfekçi, Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu ışığında çalışmalar yapacağını belirterek "Kırıkkale Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi" adlı projemizin genel amacı ilimizdeki eğitimin başarısını ve kalitesini artırmaktır. Bu hedefe ulaşmak için öğrencinin gelişim süreci gerek okul içi gerek okul dışında takip edilerek öğrenme eksikliklerinin geri bildirimler yoluyla anında tamamlanması, yapılacak ortak sınavlar ve kazanım sınavlarıyla eğitimin niteliğinin artırılması amaçlanmaktadır." dedi.

 

KOMİSYON KURULDU

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılının I. döneminden itibaren, ilimizde eğitimin tüm kademelerinde sosyal kültürel ve sportif etkinliklere çeşitlilik kazandırılacağını dile getiren Tüfekçi, kendine güvenen, çözüm odaklı, geleceğe umutla bakan sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirme amacıyla Kültürel, Sosyal ve Sportif Faaliyetler, Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, Yönetici ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişimleri, Okullar arası Başarı Farklarının Azaltılması, Okullarımızda Ölçe ve Değerlendirme Uygulamaları, Ayrıca Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimimiz tarafından kurulan Başarıyı Arttırma Komisyonu.

 

 

BAŞARILI OLMASINI DİLEDİ

2019-2020 Çalıştay Komisyonu, Kültür ve Sanat Komisyonu, Sportif Faaliyetler Komisyonu, Sosyal Okul Komisyonu ve görevleri, Ar-Ge Öğretmen Akademisi Eğitimleri, Bir Kahvenizi İçeriz Projesi, Fikirkale Öğretmenler Odası Projesi, Okur Yazar Buluşmaları, Eko Okullar Projesi, Gezenti Öğrenciler, Öğretmenler Tiyatrosu, Trafik Eğitim Parkı Projesi, Öğretmenlerimize Tezsiz Lisansüstü Eğitim Yapma İmkanı, Sosyal Okul Projesi, Gelecek Sizsiniz Kop Öğrenme Merkezi Projesi, 50bin El, 50bin Fidan Projesi, Yeni Medya ve Medya Okuryazarlığı Projesi, Sportif Faaliyetler ve Spor Kulüpleri, Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından yürütülen Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi, FATİH Projesinde gelinen nokta hakkında bilgiler verdi. Verimli, sağlıklı, keyifli bir yıl geçirmek dileğiyle, yeni eğitim-öğretim yılımız hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını diledi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir