En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Yeni kararlar alındı

Kırıkkale Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları yayımlandı.
Bu haber 279 kere okunmuş. 21.12.2020 Pazartesi 18:00

YENİ KARARLAR ALINDI

Kırıkkale İl Hıfzıssıhha kurulu Vali Yunus Sezer başkanlığında toplanarak yeni kararlar aldı. Alınan kararlarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İl Hıfzıssıhha Kurul Kararında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince muaf tutulacak kişiler listesine balıkçı/balık tezgahı şeklindeki işyerlerinin de Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabilmelerine. Vatandaşlarımızın dışarıya çıkma ihtiyacını/zorunluluğunu azaltması açısından önemli bir role sahip olan online satış firmalarının servis/dağıtım yapabilecekleri zaman aralığının, vatandaşlarımızın bu yöndeki talepleri doğrultusunda hafta içi ve hafta sonlarında 10:00-24.00 saatleri olarak belirlenmesine.

 

NOTERLER AÇIK KALACAK

Lokanta, restoran, pastane, tatlıcı gibi yerlerin de hafta içi ve hafta sonlarında 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis yapabilmelerine. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde muaf tutulacak yerler ve kişilere dair Ek’li listeye zorunlu müdafi/vekil, duruşma, ifade gibi yargısal görevlerin icrasıyla sınırlı kalmak kaydıyla avukatların, Yaklaşan yılsonu işlemlerindeki yoğunluğun ticari hayatı olumsuz etkilememesi amacıyla noterlerin, eklenmesi ve belirtilen görevlere dair zaman ve güzergahla sınırlı olacak şekilde istisna kapsamına alınmasına, Yukarıda belirtilen yargısal görevlerin icrası kapsamında avukatların özel araçlarıyla şehirlerarası seyahatlerine de izin verilmesine.

 

ANAOKULLARININ DURUMU

30.11.2020 tarih ve 20077 sayılı İçişleri Bakanlığı iller İdaresi Genel Müdürlüğünün Genelgesi’nin 9 uncu maddesine istinaden 01.12.2020 tarih ve 2020/88 nolu İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile faaliyetlerine ara verilen ana sınıarı ile ilgili uygulamanın devamının sağlanmasına, tam gün hizmet veren resmi ve özel tüm anaokullarının ise 15.12.2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime geçebilmelerine. Mezkur Genelgesine istinaden 30.11.2020 tarih ve 2020/87 nolu İl Hıfzıssıhha Kararı ile Mart 2021 tarihine kadar genel kurul dahil etkinlikleri ertelenen kurum ve kuruluşlara (sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatier) sendikaların yapacağı genel kurul dahil etkinliklerin de eklenmesine karar verilmiştir.”

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir