En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Vaka oranı düşüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı illere göre yüz bin kişide görülen vaka sayısı tablosunu açıkladı.
Bu haber 54 kere okunmuş. 19.05.2021 Çarsamba 18:30

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı illere göre yüz bin kişide görülen vaka sayısı tablosunu açıkladı. Kırıkkale’nin rakamı 243.99’dan 137.06’ya kadar geriledi. Kırıkkale’deki hızlı düşüş vatandaşları sevindirdi.

 

 

RAKAMLAR AÇIKLANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8-14 Mayıs arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca'nın açıkladığı haritaya göre Kırıkkale’de bir önceki hafta 100 bin kişide vaka sayısı 243.99 oranındayken 08-14 Mayıs tarihleri arasında bu oran 137.06’ya düştü. Fakat hala tedbirleri elden bırakmamak gerekiyor, Kırıkkale için açıklanan tabloda koronavirüs vaka sayısı oranın yüksekliği gözlerden kaçmadı.

 

BAKAN BİLGİ VERDİ

Bakan Koca, Twitter hesabındaki paylaşımında, 8-14 Mayıs'ta il bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık Kovid-19 vakası sayılarına yer vererek, "Düşüş hızı azalsa da vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor. Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Zonguldak. Bu güzel seyri kalıcı hale getirmek elimizde. Başardık yine başarabiliriz" ifadesini kullandı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?