En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Okul güvenliği önemli

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, her okula irtibat görevlisi görevlendirilerek çocukların okullarda daha güvende olacağını söyledi.
Bu haber 464 kere okunmuş. 30.01.2019 Çarsamba 09:12

OKUL GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ

Vali Sezer, güvenli okul, güvenli gelecek projesi kapsamında 81 okulda 46 personel okul irtibat görevlisi olarak görevlendirildiğini, irtibat görevlilerinin okullarda her ay düzenli olarak toplantılar gerçekleştirdiğini söyledi. Vali Sezer, “2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılında 592 toplantı yapılarak, irtibat görevlilerine iletilen 122 konuya müdahale edilmiş iken, 2018 - 2019 eğitim ve öğretim yılı içerisinde günümüze kadar 243 toplantı yapılmış, irtibat görevlilerine iletilen 60 konuya müdahale edilmiştir.

 

OKULLARA KAMERA TAKILIYOR

Okul kantinleri ve servis araçlarının denetimleri hassasiyetle yapılarak okullarımızda huzurlu bir eğitim ve öğretim yapılması sağlanmıştır. Her okula Özel Güvenlik Görevlisi istihdam edilmiştir. Ayrıca Proje kapsamında il genelinde her okulumuzun güvenlik kamera sistemi mevcut olup bunlardan 6 okulumuzun güvenlik kamera sistemi modernize edilerek Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS)´ne entegresi aşamasında sona gelinmiştir. Diğer okullarımızın kamera sistemleri modernize edilerek KGYS´ye entegre çalışmaları devam etmektedir” dedi.

 

DÜĞÜNÜMÜ KANA BULAMA

Vali Sezer, her düğüne bir güvenlik görevlisi uygulamasının 2019 yılında da devam edeceğini duyurdu. Vali Sezer, herkesin de malumu üzere ilimizde başlatılan daha sonra tüm Türkiye´ye yayılan düğünlerde silah atılmasının engellenmesi maksadıyla “Düğünümü Kana Bulama, Atılan Mermi Havada Kalmaz” projesi kapsamında her düğüne bir güvenlik görevlisi görevlendirilmiş, düğünlerde silah atılması olayları engellenerek geçmiş senelerde yaşanan serseri kurşunlardan kaynaklanan ölümler, yaralanmalar ve maddi zararlarda  yüzde 97 oranında azalma sağlanarak hedeflenen başarıya yaklaşıldığını söyledi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir