En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

İsyana kulak verin

Kırıkkale DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş açıklamada bulundu. Karakuş, "Pandemi sürecinin iyi yönetilmediğine...
Bu haber 153 kere okunmuş. 21.01.2021 Perşembe 18:13

Kırıkkale DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş açıklamada bulundu. Karakuş, "Pandemi sürecinin iyi yönetilmediğine ilişkin ve Kırıkkale özelinde esnaf ziyaretlerimiz esnasında, yüreğimizi dağlayan sorunların başında gelen, Mart 2020 ‘den bu yana aralıksız olarak kapalı olan ve görmezden gelinen Kıraathane ve Kahveci esnafımız ile Servisçilik yapan esnafımızın haklı isyanına kulak verdik” dedi.

 

 

AÇIKLAMADA BULUNDU

İl Başkanı Karakuş,  "Mevcut desteklerin yetersiz oluşu, servis araçlarının çalışmamasına rağmen Bandrol ve Sigorta ücretlerinin aynen devam etmesi, 10 aydır çalışmayan araçların ve Kahvehanelerin yeniden çalışması için bakım ve masraflarının olduğu, hibe şeklindeki desteğe ihtiyaç duyulduğu, özellikle Belediye ve Hükümet desteklerinin yetersiz olduğu, ertelenen kredilerin şu anda ödenme günlerinin geldiği ve kar topu gibi büyüyen bir borç ile karşı karşıya kaldıklarını, uzun vadeli ve faizsiz krediye ihtiyaç duyulduğunu belirtmişlerdir.

 

ADIM ATILMALI

Esnafımızın bu zor zamanlarında yanında olan DEVA PARTİSİ çözüm odaklı olarak, süreci en az zarar ile atlatmalarını sağlayacak öneriler ile esnafımızla yan yana olmaya devam edecektir. Vergisiz akaryakıt kullanımının sağlanması, esnek ödemeli ve faizsiz kredi kullanımının sağlanması, TÜV-TÜRK muayene hizmetlerinde ücretlerin servisçilere uygun fiyatlı yapılması, kahveci esnafımız için ise; devlet iştiraki olan ürünlerin ücretsiz olarak sağlanması, kahvehanelerin HES Kodu uygulaması ile iş yerlerini açması ve en azından asgari evlerine ekmek götürmelerinin sağlanması, kahvehane ve servis sektöründe çalışanların 6 ay işsizlik maaşı bağlanması, esnafın sorunlarının önemle dinlenmesi ve Valilik tarafından kurul oluşturulması farklı çözüm yolları için adım atılması gerekmektedir.

 

ESNAFIN SABRI TAŞTI

Bu süreçte; yerelde en çok destek olması gereken belediyemiz ise maalesef sınıfta kalmıştır. Övündükleri esnaf yardımı, muhattap kişilerden dinlediğimizde; binlerce lira vergi ve kira yükü altında kalan esnaf için; trajikomik, ‘’Seçtikleri Kişilere’’ yapılan, utançla söyledikleri, 10 aylık pandemi süreci boyunca 1 defa verilen, erzak yardımı olduğunu öğrendik. Artık  esnafımızın sabrı taştı. Acilen çözüm için kolların sıvanması gerekmektedir. Deva Partisi üzerine düşen ne varsa yerine getirecektir” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir