En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

İkramiye yükseltilmeli

Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin “Ramazan ayı ve Bayram öncesi güzel bir haber almış olduk....
Bu haber 59 kere okunmuş. 14.04.2021 Çarsamba 17:13

AYTEKİN AÇIKLAMA YAPTI

Aytekin, yaptığı açıklamada emeklilere dini bayramda 1000’er lira ikramiye verilmesi uygulamasının 2018 yılında başladığını anımsatarak aradan geçen sürede ikramiyelere artış yapılmadığını belirtti. Aytekin, “Gerçekten giderek eriyen bu alım gücünü yitiren ikramiyelerimiz için bu düzenleme gerekiyordu. Sesimize kulak verdiği ve bizleri unutmadığı için bütün emekliler adına Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca muhalefet liderlerine de konuyu gündemde tuttukları için teşekkür ediyoruz.

 

DURUMU ANLATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkemizin imkânlarının gelişmesine paralel olarak emeklilerimizin şartlarını daha da iyileştirmeye hazırlanıyoruz ifadelerinin de kendileri için umut oldu. Emekli kendisine uzatılan eli geri çevirmeyen kendisi için yapılanları da yapılmayanları da unutmayan bu toplumun kıymetli büyükleri ana ve babalarıdır. Olgun insan topluluğudur. Bize yapılanları aynıyla veya misliyle yanıtlarız. Teşekkürde ederiz, emeği geçenlere dua da ederiz. Bayram ikramiyelerine enflasyon oranında yapılacak artışın geçmişe dönük işletilmeli.  İkramiyenin ödenmeye başlandığı tarihten itibaren emekli aylıklarına altı ayda bir yapılan zam ikramiyelere de uygulanmalı 2021 in birinci altı ayında bayramlar öncesinde ödenecek ikramiye 1.545 liraya yükseltilmelidir” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir