En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

İki ayrı kutlama

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, Kadir Gecesi münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkanı Tekin, Anneler Günü dolayısıyla da bir kutlama mesajı yayınladı.
Bu haber 35 kere okunmuş. 08.05.2021 Cumartesi 13:37

BİN AYDAN DAHA HAYIRLI

Herkesin bu güzel gecesini tebrik eden Başkan Tekin, mesajında şunları söyledi: “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan Ayı’nın son günlerini idrak etmekteyiz. Kur’an-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz. Sabır ve başkalarını düşünme ayından sonra Ramazan Bayramı ise, millet olarak sevinme ve birbirimizi kucaklama günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın da müjdecisi olan Kadir Gecesi’nin başta değerli hemşerilerimiz olmak üzere insanlığa hayırlar getirmesini yürekten temenni eder, esenlikler dilerim.”

 

 

Anneler Günü mesajı

 

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, “Annelik görevi, yüce dinimiz İslâm´da o kadar mukaddestir ki, Sevgili Peygamberimiz (SAV), “Cennet, anaların ayakları altındadır," buyurarak kadını en mukaddes mertebeye yükseltmektedir” dedi.

 

 

 

GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Tekin, mesajında tüm anneleri tebrik ettiğini belirterek şunları söyledi: “Hayata dair tüm yüce duyguların temsilcisi olan annelerimiz, toplumun temel taşı olan ailenin yaşatılmasında ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde önemli bir yere sahiptir. Biliyoruz ki ülkemizin geleceği bu günden yetiştireceğimiz vatansever, hoşgörülü,  ahlaklı, milli ve manevi değerlerimize sıkı sıkıya bağlı nesillerle mümkündür. Milletimizin ümidi olan ve bu duygulara sahip sevgili çocuklarımızın yetiştirilmesinde en önemli emek ise değerli annelerimize aittir.

 

EN DEĞERLİ HAZİNE

Annelik görevi, yüce dinimiz İslâm´da o kadar mukaddestir ki, Sevgili Peygamberimiz (SAV), “Cennet, anaların ayakları altındadır," buyurarak kadını en mukaddes mertebeye yükseltmektedir. Bu hassasiyet içerisinde bizleri büyüten, vatanına, milletine hayırlı bir evlat yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs geren fedakâr annelerimize hak ettikleri değeri vermek en önemli insani vazifemizdir.  Bu duygularla, başta şehit anneleri olmak üzere varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, bizlere daima doğru yolu gösteren bütün annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerini diliyorum” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir