En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Dönmez’den kınama

MİHDER Genel Başkanı Mehmet Dönmez, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırı ve müdahalesine tepki gösterdi ve kınama açıklaması yayınladı.
Bu haber 51 kere okunmuş. 11.05.2021 Salı 18:10

AÇIKLAMADA BULUNDU

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarına tepkiler artarak devam ediyor. Bir tepki de Mahalli İdareler Hizmet Derneği (MİHDER) Genel Başkanı Mehmet Dönmez’den geldi. Saldırılara yönelik tepki ve kınama açıklamasında bulunan Genel Başkan Dönmez, İsrail’in bu aymaz müdahalesine bir an önce son vermesini istediklerini belirtti.  Dönmez, İsrail güvenlik güçlerinin, Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinli sivillere ses bombalarıyla ve güç kullanarak müdahalede bulunmayı sürdürmesi kınanan açıklamada, "Bu saldırıların bir an önce sona erdirilmesini bekliyoruz” ifadesi kullanıldı.

 

KARARLARI HATIRLATTI

Açıklamada, ırkçı Yahudi grupların ve güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik gerçekleştirilen saldırılarının durdurulmasını isteyen Dönmez, İsrail güvenlik güçlerinin ve ırkçı grupların Harem-i Şerif'e girişlerine izin verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması çağrısı yaptı.  Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da ramazan ayı boyunca devam eden elim olayların, 2018'de Türkiye'nin öncülüğünde kabul edilen, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararları çerçevesinde, Filistinli sivillerin uluslararası koruma altına alınmasının önemini bir kez daha gözler önüne serdiği hatırlatılan açıklamada, "İşgal altındaki topraklardaki bu ve benzeri olayların engellenebilmesinin tek yolu, İsrail'in bu eylemlerinden uluslararası alanda sorumlu tutulması olacaktır” dedi. Genel Başkan Dönmez, Filistin halkının yanında olduklarını, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkacaklarını ve saldırıları nedeniyle İsrail’i şiddetle kınadıklarını vurguladı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir