En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Ahilik haftası başlıyor

Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü tarafından organize edilene Ahilik Haftası renkli görüntülere sahne olacak.
Bu haber 640 kere okunmuş. 13.09.2018 Perşembe 18:50

KUTLAMA PROGRAMI AÇIKLANDI

Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner yaptığı açıklamada "Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü olarak, Ahilik Haftası Kutlama heyetiyle birlikte günlerdir yapılan toplantılar, görüşmeler neticesine ahilik haftası etkinlikleri için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Ahilik haftamız 17 – 21 Eylül 2018 tarihleri arasında etkinlikleri icra edilecektir. Kutlama heyeti ve Kırıkkale Esnaf ve Sanatkâr Odalar Birliği ile birlikte organize ettiğimiz dört günlük program aşağıdaki gibidir.17 Eylül 2018 pazartesi günü, Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına KESOB Başkanı Süleyman Köstekli ve Oda başkanlarıyla birlikte çelenk koyma töreni yapılacaktır. Aynı gün içerisinde Valimiz M.İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı Ahmet Varlı ziyaret edilecektir.18 Eylül 2018 Salı günü KESOB Başkanı, Oda başkanları ve Belediye Başkanıyla birlikte Valimizim önderliğinde Bankalar Caddesi üzerinde bulunan esnaflarımız ziyaret edilerek, karanfil ve Ahilik Nasihati takdim edilecektir. Müteakiben Sanayi çarşısına geçilerek sanayi esnafı ziyaret edilecek yine gül ve Ahilik Nasihati esnaflarımıza hediye verilecektir.

 

AHİLİK DOSTLUK MAÇI

19 Eylül 2018 Çarşamba Günü saat 20.00 da Yenimahalle kapalı Spor salonunda Protokol üyelerinden oluşan takımla, Esnaf ve Sanatkâr Oda başkanlarından oluşan takım arasında dostluk futbol maçı yapılacaktır. 21 Eylül 2018 Cuma günü MKE Açık Hava düğün salonunda ANA PROĞRAM yapılacaktır. Kırıkkale Belediyesi önünde saat 09.30 esnaflarımız, vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve protokol üyelerimizle birlikte Ahilik Korteji düzenlenecektir. Valimizin önderliğinde Kırıkkale Belediyesi mehteran takımı, Ankara Seymen ekibiyle birlikte zafer caddesi üzerinden MKE düğün salonunda yürüyüş yapılacaktır.

 

KONFERANS DÜZENLENECEK

MKE Açık hava düğün salonunda Ankara Seymen ekibinin gösterisiyle program başlayacaktır. İlimizin yetiştirdiği değerlerden yazar Erdoğan Asliyüce “Hoca Ahmet Yesevi’den Ahi Evran’a” konulu konferansıyla program devam edecektir. Daha sonra şed kuşatma törenine geçilecektir. Yine ilimizin yetiştirdiği sanatçılardan Seza Yeşilyurt ahilikte ustalık kalfalık ve çıraklık üzerine tiyatro gösterisi yapacaktır. Kesob un teklif ettiği üç aday içinde kutlama heyeti tarafından İlin Ahisi seçilen Sadullah Tunç’a, İlin kalfası seçilen Yıldız Akçadağ ve ilin çırağı seçilen Anıl Burak Akyüz’e  plaketleri ve hediyeleri verilecektir. İlin Ahisine seçilen Sadullah Tunç’a cübbesi giydirilecektir. Ahilik Hatasında katkı yapan kurum ve kuruluşlara plaketleri verildikten sonra saat 12 gibi Kırıkkale Belediyesi tarafından misafirlerimize sinilere serilmiş yufka üzerine etli bulgur pilavı ikram edilmesinden sonra program sona erecektir.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir