13.12.2017
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

İlginç bir eylem!

27.03.2012 00:10:19

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırıkkale de 48'inci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtı önünde toplanan 7'den 70'e yaklaşık 200 kişi, ellerinde bulunan kitapları okumak için yarıştı.

 Kitap okudular

Kırıkkale Kütüphane Müdürü Zeliha Atay yaptığı konuşmada, etkinlikle toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, okuma alışkanlığı kazandırıp farkındalık yaratmak istediklerini söyledi. Atay, "26 Mart 1 Nisan tarihleri arasında 'bilgi toplumları çoğullaştırma' teması ile Kütüphane Haftası kutlanmaktadır. Kütüphanelere yönelik toplumsal bilincin yaratılması, farkındalık, düzeyinin geliştirilmesi ve kütüphanelerin bilgiye erişimde vazgeçilmez olduğunu haftamızda çeşitli etkinlikle kutluyoruz" dedi.

 

En iyi dost kitaptır

Öğrencilerle kütüphane üyelerinin de katıldığı okuma etkinliği kapsamında yaklaşık 200 kişi Cumhuriyet Meydan'da bulunan Atatürk anıtının merdivenlerine oturup kitap okurken, çevredeki vatandaşların dikkatini çekti. Herkese kitap okuma tavsiyesinde bulunan katılımcılar, "Kitap, aklın ilacıdır. Fikirlerimizin gelişmesi için de kitap okumalıyız. Özellikle küçükler başta olmak üzere herkesin kitap okuyarak bizlere destek vermesini bekliyoruz. Geleceğin aydınlık olması için kitap bir güneş, ışık ve iyi bir dosttur" dedi. Haber Merkezi

Bu haber 1362 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.