22.03.2018
Ana Sayfa » EkonomiGeri Dön «

Tarım toplantısı yapıldı

9.03.2018 15:49:42

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarımsal desteklere yönelik bilgilendirme toplantısında konuşan AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, çiftçinin klasik tarım anlayışından kurtularak uzmanlaşması gerektiğinin altını çizdi.

 TARIM TOPLANTISI YAPILDI

Tarımsal desteklere yönelik bilgilendirme toplantısında konuşan AK Parti Kırıkkaleİl Başkanı Nuh Dağdelen, çiftçinin klasik tarım anlayışından kurtularak uzmanlaşması gerektiğinin altını çizdi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırıkkale İl Teşkilatı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlenen tarımsal desteklere dair bilgilendirme toplantılarının sonuncusu Çelebi ilçesinde yapıldı. Toplantıda çiftçilerin desteklere dair görüşleri alındı ve sorunları dinlendi.
 

BİLGİLER VERİLDİ
Toplantıda tarımsal ürünler konusunda çiftçinin uzmanlaşması gerektiğine değinen AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, "Bizim artık geleneksel tarım anlayışından kurtulmamız lazım. Buğday ekiyoruz, arpa ekiyoruz, klasik anlamda. Buğdayı ektik, tarlayı sürdük, geri tekrar hasadı yaptık bütün o çalıştığımız günleri toplayın bir aylık çalışma yapıyor. Bir ay çalışarak 11 ay geçineceğiniz bir iş var mı arkadaşlar? Malum yok, hepimiz çalışmak zorundayız. Hal böyle olunca bizim alternatif ürünlere de yönelmemiz gerekiyor. Örneğin Isparta'nın Şarkikaraağaçilçesi, çilek üretimi konusunda bir merkez haline gelmiş. Herkes çilek üretiyor, soğuk hava donanımlı tırlar geliyor, adamların çileklerini topluyor, götürüyor ve çok iyi para kazanıyorlar. Balışeyh'te emekli bir subay arkadaşımız, köye lale soğanları ekmiş ve bundan da iyi bir verim elde etmişi para da kazanmaya başlamış. Alternatif ürün konusunda köylülerimizi yönlendirmeliyiz. Köylülerimiz de bu konuda girişken olsun, denesin" dedi.
 

GAYRET ETMELİYİZ
Düzenlenen toplantıların amaçları konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, "Biz gerek kırsal kalkınma yatırımları kapsamındaki sulama projeleri, ekonomik yatırımlar, genç çiftçi projeleri olsun, gerek prim destekleri gerek mazot, gübre desteği gerek yem bitkileri desteği gibi bakanlığımızın çiftçiye sunduğu hibe ve destekler ile ilgili sizi bilgilendirmek istiyoruz. Bu konularla ilgili varsa sorularınızı cevaplandırmak, yaşadığınız bir sorun varsa o sorunu gidermek noktasında gayret etmek amacındayız" şeklinde konuştu.

Bu haber 712 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EKONOMİ KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.