22.03.2018
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

Bilgi yarışması düzenlendi

4.03.2018 14:47:44

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gençlik ve Spor Bakanlığı “Kültür ve Sanat Yarışmaları” adı altında gençler arası ‘Türk Müziği-Şiir Okuma-Tiyatro ve Bilgi yarışmaları düzenledi. Bu yarışmalarla gençler, Türk Müziği-Şiir Okuma-Tiyatro ve Bilgi Yarışmaları´nda yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak. Yarışma başvuruları Aralık ayında gençlik merkezleri üzerinden alındı.

 

İKİ FARKLI KATEGORİDE

‘Kim Bilir´ sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlenen bilgi yarışmasına 14-17/18-25 yaş aralığındaki gençler katıldı. Lise ve Üniversite düzeyinde iki farklı kategoride yapılan yarışmada gençlere; Genel Kültür, Tarih (İslam ve Türk Dünya Tarihi), Sanat Tarihi, Edebiyat, Coğrafya, Vatandaşlık, Güncel Konular, Görsel Sanatlar, Müzik, Sayısal Mantık ve Spor Kültürü´ konularından seçmeli sorular yöneltildi. Gençlerin geleneksel sanata sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenecek yarışmalar; İl Birinciliği, Grup Birinciliği ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecek. Yarışmaların İl Birinciliği safhası; Ocak-Şubat aylarında yapıldı; Grup Birinciliği yarışmaları; Mart ve Nisan aylarında, Türkiye Finalleri ise Mayıs ayında yapılacak.

 

ÖDÜLLER VERİLDİ

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi koordinesinde orta öğretim kurumları arasında gerçekleştirilen “Kim Bilir” isimli bilgi yarışmasında Kırıkkale Fen lisesi il birincisi oldu. Kırıkkale Fen Lisesi, Nisan ayında Kayseri´de yapılacak Bölge yarışmasında ilimizi temsil etme imkanını elde etmiş oldu. Kırıkkale Fen Lisesi öğrencilerine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir tarafından plaket ve katılım Belgesi verildi. Ayrıca Okul Müdürü Nusret Kılıç da bu başarılarından öğrencileri tebrik etti. 

Bu haber 829 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.