21.02.2018
Ana Sayfa » EğitimGeri Dön «

Değerlendirme yaptılar

13.02.2018 15:53:41

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eğitim-Öğretim yılına yönelik yatırımların ele alındığı toplantı Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktankaçmaz başkanlığında yapıldı.

 2018´DE YAPILACAK ÇALIŞMALAR

Yeşil Vadi Şehit Musa Saydam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde yapılan kahvaltılı toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur Aydın ile ilgili birim yetkilileri katıldı. Toplantıda 2018 yılında yapımı devam eden projeler ile proje aşamasında olan eğitim ve diğer yatırımların genel değerlendirmesi yapıldı. 2018 yılında yapımı devam eden projeler ile proje aşamasında olan yatırımların; 16 derslikli Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, 16 derslikli Kale İlkokulu, 12 derslikli Delice Hürriyet Ortaokulu, 16 derslikli Keskin Cumhuriyet Ortaokulu, 12 derslikli Yahşihan Yenişehir Ortaokulu, 4 derslikli Keskin Anaokulu, 4 derslikli Merkez Anaokulu, 100 Erkek Öğrenci kapasiteli Sulakyurt Pansiyonu, Balışeyh Spor Salonu, 24 derslik, spor salonu ve atölyesi bulunan Yahşihan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Atölye yapımı ve 40 yataklı Keskin Öğretmenevi olduğu bildirildi.

 

BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI

2018 yılında Genel büyük bakım ve onarıma alınması planlanan okulların ise Gazi ilk ve ortaokulu, Türk Metal Mustafa Özbek İlkokulu, Şehitler Ortaokulu, Şehit Jandarma Er Osman Öden Ortaokulu ve Zübeyde Hanım İlkokulu olduğu belirtildi. Kırıkkale´de eğitim altyapısını güçlendirmek ve yeni dersliklerin yapımı için birçok yatırımın devam ettiğini vurgulayan Vali Haktankaçmaz, yapılan çalışmalarla ile ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Bu haber 724 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EĞİTİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.