23.01.2018
Ana Sayfa » SiyasetGeri Dön «

“Biz seçime hazırız”

11.01.2018 17:21:16

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırıkkale´de partisinin Zafer Caddesi´ndeki il başkanlığının açılışını yaptı. Akşener “İYİ Parti seçime hazır, yolumuza devam ediyoruz” dedi. Akşener Kırıkkale’de gazetecilerle de görüştü

 AKŞENER’DEN KIRIKKALE ZİYARETİ

İl başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, bugün Kırıkkale´ye il başkanlığı binasının açılışı için geldiklerini belirterek, burada vatandaşın net bir ilgi ve alakasının olduğunu gördüklerini söyledi. Akşener, siyasetteki rekabetin her zaman seçmenin, esnafın, emeklinin işine yaradığını ifade ederek, "Çünkü oy alabilmek için eğer ciddi alternatifler varsa o zaman o seçmenin oyunu garanti görmez ve her biri seçmenin lehine proje yapar, vaatte bulunur ve seçmen de karar verir. İYİ Parti, esasında bunu yapıyor." diye konuştu.

 

PARTİMİZ ERKEN SEÇİME DE HAZIR

 

Akşener, erken seçim taleplerine ilişkin, partisinin buna hazır olduğunu savunarak, "Benim şöyle bir iddiam var. 15 Temmuz 2018´de Sayın Erdoğan´ı ben tanıyorsam eğer, o gün seçim yapar diye düşünüyorum. Bu, bilgiye dayanan bir şey değil. Bu, benim sadece öngörüm. Bu tarihte seçim bekliyorum. İYİ Parti seçime girmeye hazır." ifadelerini kullandı. Bir gazetecinin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili açıklamasını nasıl değerlendirdiği sorusu üzerine Akşener, hayırlı olması dileğinde bulunarak, siyasi partilerin ne yapacağına dair yetkili kurulları veya o partide demokrasi tam işlemiyorsa da şansın kendisinin karar verdiğini aktardı.

 

VERİLEN KARARA SÖZÜMÜZ OLMAZ

Akşener, verilmiş bir karara söyleyeceği bir sözünün olmadığını, saygı duyduğunu belirterek "Ben, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın seçim barajını düşüreceğini düşünmüyorum. Çünkü Saadet Partisi faktörü girer devreye, bir de Güney Doğu´da ve büyükşehirlerdeki HDP´ye giden oylarla alakalı yapmaz. Matematik olarak söylüyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ile ittifak yapar ancak Bahçeli´nin istediği türden bir ittifak yapmaz. Bahçeli ve arkadaşları istifa edip AK Parti bünyesinde seçime girer. Bu ittifakı yapar ama benim tanığım Bahçeli de o sandalyeyi bırakıp o çatı içerisine girmez. ´Acaba dönme konusunda bir sorun yaşar mıyım´ diye düşünür. Şu ana kadar bir ittifak görüşmemiz olmadı ve olmayacak. Orada siyasi partiler adaylarını göstermeli, ondan sonra ikinci turda kim kalırsa bunun üzerinde konuşulmalı. Benim bakış açım bu."

 

ÇEVREDEKİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Meral Akşener daha sonra Zafer Caddesindeki esnafları ziyaret ederek istek ve taleplerini dinledi. Yoğun bir kalabalığın oluştuğu ziyaret sırasında esnaflar ve vatandaşların Akşener´e ilgi gösterdikleri gözlendi. Kırıkkale’de büyük ilgi gören Meral Akşener, gazetecilerle de görüştü. Basın toplantısı düzenleyen Akşener, açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

Bu haber 632 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.