23.01.2018
Ana Sayfa » GüncelGeri Dön «

Teşekkür ettiler

11.01.2018 17:17:12

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balkanlar'daki Alevi-Bektaşilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dua ve teşekkür…

 KURBANLAR KESİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleriyle ve Başbakanlık Tanıtma Fonu katkılarıyla Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı tarafından gerçekleştiren ’Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi’den Günümüze Gönül Erenleri-4’ kültürel etkinliği projesi kapsamında, Makedonya Pirlepe iline bağlı "Elveda Rumeli" dizisinin çekildiği bölgede bulunan Kanatlar köyü ‘Dikmen Baba’ Dergahı’nda kurbanlar kesildi.

 

GÖRÜŞLER SUNULDU

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birliği, bütünlüğü için Kanatlar Köyü Cemevi’nde 30’a yakın baba ve dervişlerin, Türkiye’den gelen Alevi dedeleri, siyasetçiler, bilim adamları, halk ozanları, şairler ve akademisyenlerin katılımı ile etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikte, himayeleri ve desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür edildi. Etkinlik, Kur’an-ı Kerim okunması ve duaların edilmesi ile devam etti. Makedonya devlet yetkililerinin de katıldığı etkinlikte iki devlet arasında dostluğun geliştirilmesi için görüşler sunuldu.

 

TÜRKİYE AYAKTA TUTUYOR

Makedonya Bektaşi Türklerinin Halife Babası, Dikmen Baba Tekkesi Postişini, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı’nın etkinliğinden duydukları mutluluğu dile getirdiler. Ellerinde Türk bayrakları ile sevgilerini gösteren katılımcılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dua ettiler. Katılımcılar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığının güçlü bir şekilde devamını temenni ederek, "Türkiye Cumhuriyetinin gücü bizi ayakta tutuyor" dediler.

Bu haber 617 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.