23.01.2018
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

Tiyatrolu anlatım yapıldı

27.12.2017 19:48:52

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırıkkale'de, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Hayat Boşluk Kabul Etmez Projesi kapsamında uyuşturucunun zararlarını konu eden "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

 TİYATROLU ANLATIM

Kırıkkale'de, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Hayat Boşluk Kabul Etmez Projesi kapsamında uyuşturucunun zararlarını konu eden "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Çocukları ve gençleri uyuşturucuya karşı bilinçlendirmek amacıyla sahneye taşınan "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Kırıkkaleli gençlerle buluştu.

 

FÜNGÜNEŞ BİLGİ VERDİ

İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş, oyunun ardından yaptığı açıklamada, uyuşturucu ile mücadelenin önemine işaret ederek, şunları söyledi: "Öğrencilerimize yönelik düzenlenen tiyatro oyunu çok güzel ve anlamlıydı. Uyuşturucu kullanımının olumsuz yönleri etkileyici şekilde el alınmış. Zararlı alışkanlıkların gençler ve ailelerin yaşamış olduğu yıkımları ve toplum üzerindeki olumsuz etkilere dikkat çekildi. Ülkemizde ne yazık ki bu illetin pençesine esir olmuş gençlerimiz ve onların gözü yaşlı aileleri bulunmaktadır. Gençlerimize ve çocuklarımıza uyuşturucu maddeden uzak durmaları, daha sağlıklı bir yaşam kurmaları, aileleriyle olan bağlarını daha güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik."

Bu haber 743 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.