23.01.2018
Ana Sayfa » TeknolojiGeri Dön «

İşte azmin öyküsü!

17.12.2017 14:34:22

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Henüz 5 yaşındayken elektrik akımına kapılarak kollarını kaybeden 32 yaşındaki Ressam Yusuf Akgün eserlerini sergilemek ve bir dizi etkinliğe katılmak için Keskin Kaymakamlığının daveti sonucu Keskin’e geldi.

 SIKINTILARLA YÜZLEŞİLMELİ

Kaymakam Muammer Köken ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ile birlikte ilk olarak Cumhuriyet Ortaokulunda  ziyaret eden Ressam Akgün burada öğrencilere hayatıyla ilgili bilgiler verip çocuklarla birlikte resim çalışması yaptı. Okul ziyaretinden sonra Kaymakamlık konferans salonunda tüm öğrencilere buluşan  Akgün burada empati eğitimi ve nasıl resim çizim yaptığını gösterdi.Ressam Akgün “Pes etmesinler, mücadele etsinler, olmayacak diye bir şey yoktur. Gerçekten çabalasınlar, denesinler en azından. Ebeveynleri de çevresinde engelli bireyi düşünüp de savunduğuna inanıyorsa onu zorluklara teşvik etmeli, yere düştüğü zaman kaldırmamalı, kendisinin kalkmasını sağlamalı. Bağımsız olabilmesi için kendi kendisi o sıkıntılarla yüzleşmeli, korkmamalı” şeklinde konuştu.

 

HERKESİ DAVE T EDİYORUM

Kaymakam Köken ise ,  Ressam Akgün’ün yapmış olduğu resimlerin gerçekten olağan üstü olduğunu fakat asıl önemli olan şeyin ise kolları olmadan resim yapmak için verdiği mücadele olduğunu söyleyip, azmi, gayreti ve yaşam enerjisiyle, hayata küsen bir çok kişiye örnek olan ressamımız davetimizi kırmayıp geldiği için  teşekkür ediyor, 18.12. 2017 Pazartesi günü  Halk Eğitim Merkezinde ziyarete açılacak olan sergiye tüm halkımızı davet ediyorum dedi.

Bu haber 809 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

TEKNOLOJİ KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.