21.11.2017
Ana Sayfa » EğitimGeri Dön «

Gündemi değerlendirdi

10.11.2017 15:52:12

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alaattin Çakıcı cezaevinden yazdığı mektupla gündemi değerlendirdi. Çakıcı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bu dönemde muhalefet yapmak Siyonistlere ve üst akla hizmet etmektir” dedi.

AÇIKLAMADA BULUNDU

Çakıcı, mektubunda şunları söyledi: “Cezaevi genel müdürü beş yüksek yetkilinin sabah yerleri değiştirildiği gün sabah saat 9:00’da sonradan aynı kişiler “Alaattin Çakıcı ameliyat olacağından Kayseri Cezaevi’ne sevk edildi” haberini servis ettiler. Evet 17 hastalığım var hepsi kurul raporlarıyla UYAP’da kayıtlıdır. Yattığım şehir Ankara’ya 100 kilometre uzaklıktadır. Hastalığımla ilgili sevk edilmem gerekirse bir üst hastane Ankara’dır. Ankara’nın tedavi edemediğini daha geniş hastane ve fakültelerin tedavim için İstanbul’a sevk eder ameliyatımla ilgili. Bu konuda hastane veya Kırıkkale’den tıp fakültesi nerede görülmüş İç Anadolu’da başka bir tıp fakültesinde ameliyat edilmem. Ama bu ameliyat değil sürgün ise lafım yok.

 

“BUNLAR AÇIĞA ALINDILAR”

İç Anadolu güvenli olduğu için benimle sürekli bir gücün cezaevleri genel müdürlüğünü sürekli ifade ederek yıllardır sıkıntı verdiklerini Sayın Cumhurbaşkanımıza dilekçe ile yazmıştım. Bunlar ertesi gün açığa alındılar. Gider ayak da bunlar basına servis yaparak “ameliyat için sevk edildi” diye servis yaptılar ki Sayın Cumhurbaşkanımıza 15 Temmuz’dan sonra verdiğim sözü ihlal etmek için bir provakasyondur. Beni ülkemizin neresin gönderirlerse giderim. Bu şehrin havasının sağlığıma iyi geldiğini bir süre sonra Mehmet Fatih Belviranlı’ya yazdığım mektupta Kandıra’ya gitmem için orası riskli olursa İstanbul’da olabilirdi. Eğer oraya gitmeyeceksem buranın havası bana iyi geliyor burada kalabilirim diye kendilerine söylemiştim. Bu son çıkan haberi kısaca kamuoyuyla paylaşırken Türkiye’de gelişen son olayları da dile getirmek isterim.

 

“EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEYİN”

İnsanlar yeni parti kurabilir bir bayanın halk oyuyla devlet başkanı seçilmesi de doğaldır ve yasalarla güvence altına alınmıştır. Yaşadığımız bu zorlu süreç devletimizin bekası, ülkemizin güney sınırları ile ilgili ülke bütünlüğümüzle ilgili en büyük sorunlarımızdan biri iken devletimizin yanında olması birlikte hareket etmesi farklı partilerde olsa bile tüm ülkücü camianın devletin bekası söz konusu olunca devletle ve devleti yöneten siyasi otorite ile birlikte olması vatanseverliğin vazgeçilmezidir. Partiler açılır kurulur ama devlet bekası söz konusu olunca muhalefet yapmak batının ekmeğine yağ sürmektir.

 

“DEVLETİMİZİN YANINDA OLMUŞTUR”

Hangi partiden olursa olsun ister ülkücü kökenli ister vatansever Atatürkçüler devletine bağlı ber etnik mozaiğe mensup grup bu zorlu süreçte batının ekmeğine yağ sürmemek vatana hizmettir. Var ve yok olma savaşı verirken zurnanın son deliğinden çıkan o bozuk sesi kapatsınlar. Yüzyılın dahisi olan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve T.C Cumhurbaşkanını hedef tahtasına koyarak düşman gibi gösteren hiçbir zaman ülkemizin yanında olmayan dünyayı kaosa çeviren bu üst aklın birleşik askeri kuruluşu olan Nato ne zaman herhangi bir sorunda devletimizin yanında olmuştur ?

 

“VATAN SEVGİSİ SELİDİR”

Evet hiç kimse bir parti genel başkanıyken son nefesine kadar koltuğuna yapışmaz bu bayrak misali zamanı geldiğinde diğerine devreder. Fakat bazıları bayrak devredilmeden kazan kaldırarak parti kurabilirler iktidara da gelebilirler. Ama bu zorlu süreçte gönül ister ki bütün ülkücüler tüm Atatürkçüler devlete bağlı tüm etnik mozaik bölücü olmayanlar aziz devletimizin yanında olmaları gerçek vatanseverliğin göstergesidir. Devleti sevmek sözde değil özde kopan vatan sevgisi selidir.

 

“DEVLETİMİZİ SEVMELİYİZ”

 

Nato’da yaşananlara cılız da olsa birilerinin bir sesleri çıkmadı bu nasıl vatanseverlik? Afrin konusunda herkesin her vatanseverin her ülkücünün gerçek yurtsever Atatürkçülerin bölücü olmayan her Türk vatandaşının siyasi otoritenin başını sevmese bile vatanlarını da mı sevmiyorlar? Bu sözlerimden biri rahatsız olursa ağzımın ayarı bozuk ona göre düşünüp cevap vermeliler. İsteyen verebilir. Ülkenin beka sorunu giderildiği zaman terörün asgariye indirilmesinden sonra seçimlerde herkes muhalefet yapabilir. Kimse niye yaptı diye sorgulanamaz. Ama bu süreçte iğne ucu kadar devleti yöneten siyasi otoriteye beka ve sınırlarımız hayati önem taşıyorken muhalefet yapmak siyonistlere ve üst akla hizmet etmektir. Nerede vatanseverlik devlete gönül vermek ! Zurnanın son deliğinden çıkan sesler bu ülkeye fayda getirmez zarar getirir. Saygılarımla Aziz Türk Milleti ve Devletime arz ederim. Not: Ne ben ne de herhangi bir siyasi parti mensubu hiç kimseyi sevmek zorunda değildir. Ama hepimizin ortak noktası olan vatanımızı ve devletimizi sevmek zorundayız.”

Bu haber 1728 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EĞİTİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.