21.02.2018
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

Kutlama büyük ilgi gördü!

30.10.2017 20:26:18

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yörenin davul ve zurna sanatçıları damga vurdu.

 DAVULLU KUTLAMA YAPILDI

Kırıkkale'nin  Keskin ilçesinde düzenlenen  Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yörenin davul ve zurna sanatçıları damga vurdu. İlçede düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katılan davul ve zurna sanatçıları yürüyüş boyunca Cumhuriyet ve Türk tarihi ile özdeşleşmiş eserleri sunarak ilçe halkına unutulmaz bir gün yaşattılar.  Keskin'deki  Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri  Keskin Kaymakamlığı önünden Halk Eğitim Merkezi'ne kadar düzenlenen yürüyüş sonrası Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen kutlama töreni ile devam etti.

 

ULUSAL BASINDA YER ALDI

Tören sırasında Konuşan  Keskin Kaymakamı Muammer Köken, "Farkında Ol Değiştir Projesi kapsamında  29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılında  Keskin'de ki Abdal Geleneğini unutulmamak adına 29 davul, 29 zurna ve 13 kişilik halay ekibi ile ilçe merkezinde bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bu gibi faaliyetlerle kültürümüzü diri tutmak hedefindeyiz " dedi. Bu arada davullu kutlama ulusal basına da haber konusu oldu. Davuy ve zurnalı kutlama haberi ulusal basında yer aldı.

Bu haber 683 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.